Steri jäi keskkonnaministeeriumile alla

Agnes Ojala 30. aprill 2008, 11:15

Tallinna ringkonnakohus rahuldas eile
keskkonnaministeeriumi apellatsioonkaebuse osaliselt. Ringkonnakohus leidis, et
keskkonnaministeerium ei toiminud Sterile 4. jaanuaril 2006 antud
kiirgustegevusloa muutmisel õigusvastaselt.

Halduskohus tunnistas mullu õigusvastaseks keskkonnaministeeriumi toimingutest tingitud viivituse Steri kiirgustegevusloa muutmisel ning mõistis ministeeriumilt Steri kasuks välja menetluskulud, teatas kohus.

Ringkonnakohus asus seisukohale, et keskkonnaministeeriumi avatud menetluse läbiviimine oli vajalik asja otsustamiseks. Käesoleval juhul õigustas avatud menetluse läbiviimist ka vajadus võimalike vastuväidete ärakuulamiseks ning nende suhtes põhjendatud ja kaalutud otsuse tegemiseks. Ringkonnakohus leidis ka, et avatud menetluse läbiviimine otsustati mõistliku aja jooksul.

Keskkonnamõju hindamise menetluse osas asus ringkonnakohus seisukohale, et selle algatamine ei olnud õigusvastane. Menetluse läbiviimise otsustamisel ei ole haldusorganil piisavat teavet võimalike keskkonnaohtude olemasolu ja suuruse kohta. Mõjude hindamise eesmärk on sellise ebaselguse kõrvaldamine. Menetlustoimingu tulemusel saadud teadmine, et keskkonnaohu tekkimine on praktiliselt välistatud, ei muuda keskkonnamõju hindamise läbiviimist õigusvastaseks.

Ringkonnakohus nõustus halduskohtuga osas, et keskkonnamõju hindamise menetluse oleks saanud viia läbi esimese kiirgustegevusloa taotluse läbivaatamisel. Samas asus ringkonnakohus seisukohale, et Steril ei saanud kiirgustegevusloa andmisest kiirgusallika hoidmiseks tekkida ootust, et luba väljastatakse tingimusteta ka kiirgusallika kasutamiseks. Risk, et loa muutmisel tuleb keskkonnamõju olemasolu ja suurust hinnata ning leida selle vähendamise võimalused, jääb seetõttu Sterile.

Ringkonnakohus nõustus halduskohtuga, et keskkonnaministeeriumi otsus keskkonnamõju aruanne heaks kiitmata jätta oli õigusvastane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2008, 14:41
Otsi:

Ava täpsem otsing