Norrakatel Alexelast mõõt täis

28. mai 2008, 07:39

Norrakatel on Heiti Hääle juhitavast
Alexelast mõõt täis, kuna viimane pole suutnud möödunud aastal Norras soetatud
suure plahvatuse läbinud terminali tekitatud mürgiseid jäätmeid praeguseni
koristada.

Möödunud aastal ostis Heiti Hääle juhitav Alexela Logistics Norra firma Vest Tank, mis tegeles laevade ohtlike vedeljäätmete töötlemisega. Kõigest üks päev pärast esimeste paberite allkirjastamist möödunud aasta mai lõpus toimus aga Lääne-Norras Vest Tanki terminalis suur plahvatus, kus mürgised jäätmed vastu taevast lendasid. Nüüd on juhtunust möödunud aasta, ent 400 tonni reostust ootab endiselt koristamist - koristajat pole aga kusagil.

Guleni meer Alexela peale vihane

Plahvatuse järelnähtudega silmitsi seisva Guleni meeri Trude Brosviku on olukord ajanud vihale. "Nemad on omanikud ja nemad peavad sellega tegelema," sõnas resoluutselt Brosvik, kelle meelest ei saa Alexela olukorral lasta edasi venida. Praeguseks oli Guleni linnapea mõõt täis ja ta nõudis olukorrale lahendust juba selle suve jooksul. "Ma olen nõudnud selle reostuse likvideerimist ja kui seda ei tee Alexela, siis tehku seda riik ja mind ei huvita, kes selle eest maksab," vastas Brosvik ning tahtis näha samme lahenduse suunas juba lähinädalate jooksul.

Reostuse likvideerimine läheb kalliks

Brosvik uskus Alexela venitamise põhjuseks olevat just asjaolu, et ettevõte ei kujutanud endale alguses ette, palju selline asi võib maksma minna. "Nemad ütlesid, et tegelevad sellega, aga tõenäoliselt läks see kulukamaks, kui nad algselt arvasid," sõnas Brosvik, kelle sõnul ei saa Alexela ilmselt loota ka kindlustusrahale, kuna juhtunu uurimine alles käib.

Tegu pole esimese korraga, kus Heiti Hääle majandatav Alexela norrakatele pinnuks silmas on. Veel möödunud aasta lõpul kurtis Vest-Tanki endine omanik Trond Emblem, et Hääle ärieetika jätab soovida. Sapised sõnad tõi Emblemi keelele Alexela venitamine raha maksmisega. Toona tõrjus Hääl süüdistused kohustustest kõrvalehiilimise kohta eemale, kuid kõrvaldamata jäänud jäätmete küsimuses polnud ta eile kättesaadav. Samuti polnud eile võimalik kommentaari saada kelleltki teiselt Alexela Logistics ASist.

Tütarfirma juht ei lase oma puhkust häirida

Olukorda ei toonud mingit valgust ka Norras Vest Tanki üle võtnud Alexela Logistics'i tütarfirma Alexela Sl¸våg ASi juht Håkon Ivarson, kes oli küsimuste vastamiseks liialt hõivatud puhkamisega. "Ma olen puhkusel ja siis ma ei taha rääkida ajakirjanikega," vastas Ivarson ega soovinud isegi kuulda, mis teemal teda soovitakse küsitleda. "Ei. Ma ei soovi teada, millest on jutt, sest praegu olen ma puhkusel ja püüan puhata," jäi juht endale kindlaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2008, 07:37
Otsi:

Ava täpsem otsing