Alexela võitis Norra kohtust 160 miljonit

08. juuli 2009, 12:25

Norra kohus rahuldas Alexela Logistics'i
Norra terminali opereeriva tütarettevõtte Alexela Sl¸vågi hagi ettevõtte endiste
omanike vastu. Kohus mõistis terminali müüjatelt Alexela Sl¸vågi kasuks välja
kokku ligi 160 miljonit krooni (91 milj NOK).

Alexela Sl¸åvg i teatel rahuldas kohus kõik peamised punktid Alexela Sl¸våg´i hagis Vest Tanki (Alexela Sl¸åvg endine ärinimi) endiste juhtide Trond Emblem'i ja Jostein Berland'i vastu. Kohus mõistis Alexela Slovag kasuks välja 160 miljonit krooni mahutite tühjendamise kulude katteks, terminali renoveerimiseks ning plahvatusega kaasnenud reostuse likvideerimiseks. Alexela Logistics juhatuse liikme Heiti Hääle sõnul on ettevõte otsusega rahul.

„Müüjate näol oli tegemist kelmidega ja meil on hea meel, et kohus on selle tänaseks ka tuvastanud. Lisaks otsesele majanduslikule kahjule on Alexela Logistics ettevõtted pidanud taluma avalikkuse survet ja kriitikat nii Norras kui Eestis, mis on kahjustanud meie mainet ja äritegevust. Me ei ole seda ära teeninud,“ sõnas Hääl.

Kohtuotsuse järgi eksitasid müüjad ostjat teadlikult, andes valeinformatsiooni terminali mahutite sisu ning terminali opereerimiseks vajalike litsentside olemasolu kohta.

Heiti Hääle sõnul oli ja on Alexela Logisticsi äriplaani aluseks kõigil tegutsevatel turgudel naftasaaduste terminalide rajamine. „Me pole kunagi tahtnud jätkata Vest Tanki omanike poolt korraldatud ja plahvatuseni viinud jäätmekäitluse äri. Terminali omandamise kaudu oli soov osta osa infrastruktuurist ja seda meie vajaduste järgi kohandada. Kahetsusväärsel kombel lendasid terminali endise omanike juhtimisel koos terminaliga mõneks ajaks õhku ka meie plaanid “ ütles Hääl.

Alexela Slovag omandas terminali 2007. aasta kevadel päev enne seda, kui terminalis toimus plahvatus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2009, 12:36
Otsi:

Ava täpsem otsing