Viisitamme olematu maine hoidmiseks kulub 100 000 krooni kuus

Mariliis Pinn 31. mai 2008, 14:55

Pärnu linnapea Mart Viisitamm kulutab iga
kuu peaaegu 100 000 krooni maksumaksjate raha oma vähese elukogemuse
kompenseerimiseks, pingutustele vaatamata pole tema maine aastate jooksul
muutunud.

Viisitamme valitsemisajal on linnavalitsus hakanud välja kuulutama riigihankekonkursse mainekujundusalaste teenuste ostmiseks, kirjutas Pärnu Postimees.

Oma teenuseid on linnavalitsusele osutanud nii Eesti suhtekorraldusbüroode paremikku kuuluv kommunikatsioonibüroo Jugaste, Liiva ja Seimann kui keskerakondlase Madis-Ilmar Salumi osaühing Elavaneelataja. Praegu maksab linnavalitsus iga kuu osaühingule Passion ligi 58 000 krooni.

Kui Pärnu Postimees Passioni teenuste vastu huvi tundis, lubas Viisitamm nendest paari päeva jooksul täpse ülevaate anda. Päeva lõpus saabuski Paldiselt elektronkiri, milles teatati, et OÜ Passion valmistab ette linnavalitsuse liikmete artikleid, kõnesid ja presentatsioone, aitab teha suurüritusi (näiteks “Pärnu kuurort 170”), konsulteerib linnavalitsuse töötajaid, on korraldanud meediakoolitusi ja osalenud ajalehe Pärnu koostamisel.

Paldise andmetel kõigub firma töömaht 40-60 tunni vahel, mis teeb ühe töötunni hinnaks 966-1450 krooni. Keskmiselt valmib OÜ Passioni abiga neli-viis kõnet kuus.

Kui toimetus hakkas huvi tundma Passioni töö igakuise kirjelduse ja selle eest tasumise vastu, selgus, et 58 000 krooni kulutamist kuus ei dokumenteerita. Peale väljastpoolt sisse ostetava “probleemide lahendamise” on linnavalitsuse palgal avalike suhete teenistuse juhataja ja pressiesindaja. Hiljuti lahkunud avalike suhete teenistuse juhataja Maily-Maria Kiviselja kuupalk oli 25 000 krooni, pressiesindaja saab iga kuu 15 000.

Peale sisemiste ja väliste mainekujundajate on linnavalitsus palganud linnapea 15 000 krooni suuruse kuupalgaga nõuniku. Linnavalitsuse kodulehekülje järgi on tema ametiülesanneteks linnapea assisteerimine, organisatsioonisisese infoliikumise korraldamine ning linnapea nõupidamiste ja kohtumiste ettevalmistamine, ometi istub linnapea kabineti ees üks teine sekretär.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2008, 08:54
Otsi:

Ava täpsem otsing