Eestis ringleb ööpäevas 187 gigabaiti digiprügi

Mariliis Pinn 02. juuni 2008, 15:30

IT Grupi maikuisest uuringust selgus, et
Eesti internetivõrkudes liigub ööpäevas keskmiselt 37,5 miljonit
rämpselektronkirja kogumahuga 187,5 gigabaiti.

Digiprügi ööpäevast hulka võiks võrrelda 288 servani täis CD või 130 000 flopikettaga. Kui nendest flopiketastest torn laduda, siis oleks see 6 Olümpia hotelli kõrgune, teatas IT Grupp.

Firma juhatuse esimees Esti Ehatamm-Koppel ütles, et mai esimestel päevadel 30. aastast juubelit tähistanud spämm on Symanteci viimase raporti järgi saanud uue kategooria. Selleks on poliitika. Varasemates spämmiraportites pole poliitikat eraldi välja toodud.

Ehatamm-Koppeli sõnul sisaldab poliitiline spämm poliitikute ja nende kampaaniate reklaami, kutsuvad parteidele annetama ning müüvad mõnd seda laadi kampaania tooteid. „Seega on erinevad kampaaniad, mis reklaamivad konkreetset parteid või presidendikandidaati, võtnud juba oma olemuselt ja mahult rämpsposti mõõtmed ning sellega seoses liigitavad rahvusvahelised turvatoodete tootjad neid soovimatuteks e-kirjadeks,“ lisas Ehatamm-Koppel.

Spämmi ja internetipettuste uutest tüüpidest rääkides nimetas Ehatamm-Koppel ka internetikommuunide kasutamist. „Spämmijad kasutavad ära Orkuti, Facebooki ja teiste internetikommuunide populaarsust. Ohvrile saadetakse e-kiri võimalusega liituda uue ja erilise kommuuniga, registreerides ennast kasutajaks. Tegelikult kuritarvitavad spämmerid registreerimisel kogutud andmeid enda huvides,“ rääkis Ehatamm-Koppel.

Uue ning põneva spämmiliigina hakkas selle aasta aprillis levima e-postile saadetud MSNi kujundusega veebilehekülg, mis võimaldab skänneerida oma MSNi kontakte blokeeringute avastamiseks. Programmi käivitamiseks tuleb sisestada MSNi kasutajanimi ja parool, mis seejärel küberkurjategijate käsutusse lähevad.

Ameerikas on levinud e-posti teel saadetud kohtukutsed, mis näevad välja nagu ehtsad. Saamaks teada, kuhu ja mis ajal ilmuda, tuleb arvutisse laadida ports dokumente. Koos dokumentidega lipsab arvutisse ka pahavara, mis paroole varastab, spämmib või arvuti viirusega nakatab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2008, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing