Riigikogu tõmbab oma palgatõusule pidurit

11. juuni 2008, 12:58

Täna hommikul kogunenud riigikogu
töökorralduse komisjon jõudis peaaegu lõplikult kokkuleppe Riigikogu liikmete
palkade külmutamiseks, kirjutab riigikogu liige Hannes Rumm oma blogis
http://hannesrumm.blogspot.com/.

Ainsana palus sel teemal otsustamiseks järgmise teisipäevani lisaaega Reformierakond.

Koos riigikogu liikmete palkadega külmutatakse ka teiste põhiseaduslike institutsioonide esindajate palgad alates presidendist ja peaministrist. Ainsana jäi ses küsimuses esialgu eriarvamusele Keskerakond, kes oli vastu kohtunike palkade külmutamisele, viidates eilsele riigikohtu esimehe Märt Raski esinemisele riigikogus.

Oluline on märkida, et täna arutlusel olnud eelnõu kohaselt on võimalik ka avaliku sektori eliidi palkade vähendamine, juhul kui 2008. aasta neljandas kvartalis on keskmine palk väiksem kui 2007. aasta viimases kvartalis.

Veel mõni aeg tagasi otsustas sama töörühm küll põhimõtteliselt, et palgad seotakse lahti riigi keskmisest palgast, kuid jättis tähelepanuta aspekti, et mis saab siis, kui keskmine palk hoopis langeb. ÄP kriitika peale palus töörühma juht Urmas Reinsalu tookord Tederilt hinnangut, kas on võimalik palgasüsteemile n-ö panna peale küll katus, kuid mitte põrandat ehk kui langeb keskmine palk, langeks ka rahvasaadikute palk. Õiguskantsler leidis, et selline muudatus on seadustega kooskõlas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2008, 10:49
Otsi:

Ava täpsem otsing