Laar: kütusehindade kasvu pidurdab energiasääst

17. juuni 2008, 14:53

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart
Laar ütles, et vastus kütusehindade kasvule saab olla vaid uute energiaallikate
kasutuselevõtt ning tunduvalt suurem tähelepanu energiasäästule.

„Ega maailma tulevik tõepoolest eriti helgena paista, aga nii on see ka varem olnud. Oluline on see, kuidas suudame uutele väljakutsetele vastata,“ vastas Laar online-intervjuus lugeja küsimusele, kuidas kavatseb nn Läänemaailm ja loomulikult sh Eesti vastata lähitulevikus ees ootavale vedelkütuse hindade tormilisele ja pidurdamatule kasvule.

„Vedelkütuse hindade kasv on tänu suurenevale nõudlusele uuele arenguastmele tõusvates riikides ilmselt tõepoolest paratamatu, kuigi mõnelt poolt kostavad ka hoiatused nende järsu languse kohta. Vastus sellele saab olla vaid esiteks uute energiaallikate kasutuselevõtt, olgu siis tegemist neljanda põlvkonna tuumajaamade või taastuvate energiaallikatega, ning teiseks tunduvalt suurem tähelepanu energiasäästule,“ ütles ta.

„Nende väljakutsete ees seisab ka Eesti. Paika tuleb panna lahendus, mis tagab Eestile vajaliku energia ega muuda teda oma idanaabrist liigselt sõltuvaks. Teiseks tuleb astuda konkreetsed sammud energia suuremaks säästmiseks. Hea mõte oleks siin senisest märkimisväärselt rohkem energiat säästvate ehitusnormide vastuvõtmine,“ lisas Laar.

Küsimusele demokraatias elavate inimeste (suht)arvu vähenemise kohta maailmas vastas Laar, et siin on arengud lahtised, sõltudes paljuski demokraatlike riikide suutlikkusest demokraatia arengut maailmas toetada. „Oleme sedalaadi sammude suhtes tihti küüniliselt ükskõiksed või eitavad. Kindlasti pole tegemist lihtsa ülesandega. Kui seda aga isegi ei üritata, seisame tõsiste probleemide ees.“

Loe täispikka online-intervjuud Mart Laariga siit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. June 2008, 09:53
Otsi:

Ava täpsem otsing