EL jäi kütusemaksude osas eri meelt

21. juuni 2008, 09:56

Reedel Brüsselis lõppenud tippkohtumisel
jäid ELi riigid eri meelt selles osas, kas ja kuivõrd kütuse kõrge hinna mõju
maksude abil leevendada.

„Ma ei anna järgi, ma võitlen edasi,” ütles Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy, kes on välja pakkunud idee mootorikütuselt võetav käibemaks külmutada.

Saksamaa kantsler Angela Merkel on aga teist meelt. „Mina leian, et meil tuleb tegeleda probleemi juurtega. Ma ei usu, et käibemaksul selles kuigi suur roll oleks,” ütles Merkel.

Saksamaad toetab rida vabaturumeelseid riike nagu Suurbritannia, Rootsi, Taani ja Holland, kirjutas Financial Times. Rootsi peaminister ütles Brüsselis, et plaanib hoopis tulumaksu langetada, mis jätab inimestele kütuse ostmiseks rohkem raha kätte. Eesmärk on aga ikkagi, et kütuse kõrge hind sunniks tarbimist piirama.

Tippkohtumisel ei saanud valitsusjuhid siiski probleemile kurdiks jääda ning delegeerisid Euroopa Komisjonile ülesande koostada raport, mil moel võiks maksumeetmetega „leevendada nafta hinna järsu liikumise mõjusid”. Raport peab valmis olema valitsusjuhtide tippkohtumiseks oktoobris.

Reedel lõppenud tippkohtumise kommünikees rõhutasid aga valitsusjuhid, et EL peaks vältima eelarvevahendite kasutamist, mis lükkaks edasi ettevõtjate ja eratarbijate kohanemise energia kõrgema hinnaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. June 2008, 09:53
Otsi:

Ava täpsem otsing