Endised töötajad võitsid kohtus Pristist

Mariliis Pinn 02. juuli 2008, 12:10

Harju Maakohus mõistis täielikult õigeks AS
Pristise endised töötajad Erik Kadariku ja Vallo Põldma, keda firma süüdistas
ärisaladuse õigustamata avaldamises ja kasutamises.

Harju maakohtu 27. juuni otsusega ei ole kogutud tõendite põhjal Kadarik ja Põldma AS Pristise avalduse alusel algatatud kriminaalsüüdistuse üheski punktis süüdi, teatas kohus.

Vallo Põldma sõnul on tal hea meel, et on olemas esimene juriidiline lahend nende vastu suunatud laimukampaanias, mille alus peitub kunagiste Pristise võtmeisikute Indrek Sepa ja Tauno Liivi isiklikes vastuoludes. „Kahetsusväärne, et 4,5 aastat kestnud protsess meie vastu põhines sisuliselt väitel, et teadsime, kust osta infrapunaandureid – kuigi sellise info võib leida iga internetikasutaja ning mis pole kuidagi ärisaladus,“ ütles Põldma.

Vallo Põldma kaitsja, vandeadvokaat Ingrid Kullerkanni sõnul ei ole aga protsess ilmselt läbi kuna on alust arvata, et Harju Maakohus saadab augustis peale puhkuselt naasmist õiguskaitseorganitele materjalid kriminaalmenetluse algatamiseks Pristise omaniku Indrek Sepa vastu seoses kohtule valeütluste andmisega.

Pristis loobus 2003. aastal maksude optimeerimise eesmärgil suures osas töötajatest, soovides teenust sisse osta lahkuma sunnitud töötajate moodustatud firmadelt. Vallo Põldmale ja Erik Kadastikule Pristise pakutud tingimused ei sobinud. Kriminaalasi Pristise endiste töötajate Erik Kadariku ja Vallo Põldma vastu algatati Pristise avalduse alusel 2004. aastal, kui nad lahkusid AS Pristisest ja lõid turvaseadmeid pakkuva ettevõtte AS Uuspri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2008, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing