Advokaadid võtavad taas hästi dividende

Agnes Ojala 04. juuli 2008, 17:20

Eesti advokaadibüroode omanikud võtavad
firmadest jätkuvalt välja head omanikutulu.

Äriregistrist ettevõtete majandusaasta aruandeid vaadates selgub, et suurematest büroodest on kopsakamaid tasusid saanud Aivar Pilv ja Aare Tark, üks 5,59 miljonit, teine 6,47 miljonit.

Mõlemad olid suured omanikutulu saajad ka mullu, jõudes Eesti dividendimiljonäride edetabeli teise saja lõppu. Tänavu on mõlema teenitud summad möödunud aasta omadest suuremad, milliseks osutuvad aga meeste positsioonid edetabelis, on veel vara öelda.

Suurema summa maksab tänavu välja ka praeguse õiguskantsleri Indrek Tederi endine firma, varasem Advokaadibüroo Teder, Glikman Partnerid, praegune Advokaadibüroo Glikman Partnerid. Ettevõte eraldab möödunud aasta heade tulemuste eest dividendideks 13,71 miljonit krooni.

Ettevõtte osanike hulka kuuluvad Aleksander Glikman, Leon Glikman, Mariana Hagström ja Daisy Tauk, kes koos Indrek Tederiga olid mullu edetabeli neljanda saja keskpaigas, jagades siis omavahel 14,2 miljonit krooni.

Ettevõte teenis 2007. aastal 13,17 miljonit krooni puhaskasumit.

Veidi tagasihoidlikum on dividendimakse Advokaadibüroos Ruus, Koch Vabamets, kus kolm partnerit Taivo Ruus, Kari-Paavo Koch ja Erki Vabamets jagavad omavahel 2,5 miljonit krooni ehk kogu kasumi. Ka mullu läks jagamisele kogu kasum – 1,3 miljonit krooni.

Kogu kasumi või sellele ligilähedase summa dividendideks maksmine paistab Eesti advokaadibüroodes olevat küllaltki tavaline praktika. Sellest on aga kõrvale kaldunud Advokaadibüroo Paul Varul. Firma maksab tänavu osanikele omanikutulu 1,5 miljonit krooni, kasum möödunud aasta tegevusest oli aga 14,17 miljonit. Bürool on kokku viis aktsionäri, suurima osalusega on Paul Varul ise, talle kuulub kolmandik firmast. Möödunud aastal maksis firma samale hulgale aktsionäridele dividendidena kaks korda suurema summa ehk 3 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2008, 15:20
Otsi:

Ava täpsem otsing