Dividendidel 52 aasta halvim september

06. oktoober 2008, 15:20

Standard Poor'si reedel avalikustatud
analüüsist selgub, et 138 umbes 7000 börsil noteeritud firmast üle maailma
vähendasid selle aasta kolmanda kvartali jooksul oma dividende.

Eelmisel aasta kolmanda kvartali jooksul vähendas dividende 21 ettevõtet, seega oli vähendajad sel aastal mullusega võrreldes ligi 6 korda rohkem.

"See oli dividendide osas halvim september alates 1956. aastast, mil me alustasime dividendide rekorditabeli pidamist. Teises kvartalis olid ettevõtted närvilised ja ettevaatlikud. Kolmandas kvartalis nägime, et mõned ettevõtted hoogustasid tegutsemise, aga see hoogustamine võttis 22,5 miljardit dollarit otse investorite taskutest,“ ütles Standard Poor'si vanemanalüütik Howard Silverblatt portaalile Seeking Alpha.

Teadete arv dividendide tõstmise kohta kukkus 21%, varasemalt 439-lt 346-le, teatasid ettevõtted 2007. aasta kolmandas kvartalis. Finantssektoris tegutsevate ettevõtete arvele võib panna kaks kolmandikku dividendide kärpimisest ja 93% juhtudest oli põhjuseks dollari häving kolmandas kvartalis.

Silverblatt lisas, et mitte ainult juhtivad börsifirmad ei vähenda dividende, vaid ka väiksemad ettevõtted. Ta möönis samas, et on ka veel firmasid, mis suurendavad dividende, aga arvestades turu ja majanduse ebakindlust, peavad need firmad olema ülimalt enesekindlad oma tuleviku rahavoogudes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2008, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing