Swedbank kärbib Balti boonuste reservi

06. juuli 2008, 08:02

Swedbank teatas reedel, et kärbib Balti
piirkonna akumuleerunud boonuste reservi teises kvartalis 185 miljoni Rootsi
krooni võrra, mille võrra vähenevad ka personalikulud.

Ajavahemikus 2006-2007 kogunenud reservi vähendatakse, kuna summasid laekus arvatust enam, põhjendas pank. Ühtlasi tähendab see positiivset mõju teise kvartali tulemusele, mis avalikustatakse 17. juulil.

„Tahtsime anda selge signaali ning teha seda aegsasti, et otsustajatel oleks piisavalt aega reserviotsusele korrektse hinnangu andmiseks,” kommenteeris ajalehele Dagens Industri panga investorsuhete juht Johannes Rudbeck.

Swedbank oli reedel Stockholmi börsil üks suuremaid kukkujaid. Languse taga oli muuhulgas investeerimispanga Goldman Sachs analüüs, mis andis aktsiale tugeva müügisoovituse. Selle analüüsi järgi kahaneb Swedbanki kasum tänavu 30%.

Ka ABG Sundal Collier andis müügisoovituse. Merrill Lynch on pannud Swedbanki nende aktsiate nimekirja, mida sisuliselt osta ei tasu ning Moody’s kärpis äsja panga reitingut.

Varem skeptiline Cheuvreux ujub aga vastuvoolu ja on äsja oma hinnangut Swedbankile tõstnud, märkides, et Balti riikide probleemid on aktsia hinnas juba arvesse võetud ning aktsia hakkab põhja leidma. 2009. aasta tuleb pangale Balti riikides küll kahjumiga, kuid kontsern tervikuna tuleb toime. Analüüsi aluseks on muuhulgas Eesti keskpanga viivislaenude prognoos, kirjutas Dagens Industri. Lisatuge annab väljavaade Swedbanki ja Nordea võimalikust ühinemisest.

Citigroup, Goldman Sachs ja Morgan Stanley andsid Swedbankile ostusoovituse või tõstsid aktsia sihtkurssi alles läinud aasta augustis. Sealt edasi on panga aktsia 50% tagurdanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2008, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing