Aas: Aaviksoo ministeerium on kaotamas suurt lahingut

11. juuli 2008, 11:46

Tallinna abilinnapea Taavi Aas kahetseb, et
kaitseministeerium on otsustanud teha ettepaneku lükata edasi Vabadussõja
võidusamba valmimistähtaeg, millega ta sisuliselt taganeb veebruaris linna ja
ministeeriumi vahel sõlmitud hea tahte lepingust.

Taavi Aasa sõnul on Tallinn igakülgselt aidanud võidusamba rajamise protsesse kiirendada, vahendas Raepress.

„Näiteks tänaseks kutsusime kokku erakorralisena linnakujunduskomisjoni ja arhitektid, et vaadata üle küsimused, mis seni takistasid teise etapi ehitusloa väljastamist. Nagu varem öeldud, oleme kohe pärast nende küsimuste lahendamist valmis väljastama ka teise etapi ehitusloa,“ ütles Aas.

„Näib, et Tšehhi klaasivabrikust on tulnud ebameeldivaid teateid klaasplokkide tähtajaks valmissaamise osas, viibis ju sellel nädalal ministeeriumi esindaja klaasivabrikus olukorraga tutvumas.”

Aasa sõnul on kaitseministeerium kaotamas suurt lahingut, kui võidusammas tähtajaks valmis ei saa ja selles kaotuses ei ole kübetki süüdi Tallinna linn.

„Jääb arusaamatuks, mida peab silmas ministri repliigi „ Targem annab järele” osas. Juba paar päeva tagasi ütlesin ma kujundliku lause: Kui laps joonistab paberile maja, siis on see papale-mammale küll armas vaadata, kuid selle pildi järgi pole võimalik maja valmis ehitada. Kui ikka projekti ei ole, siis ei ole millelegi ehitusluba anda,” ütles Aas.

„Kui minister tunnistab, et ministeeriumi poolsed ettevalmistustööd pole olnud piisavad ja teinud sellest omad järeldused ning kaotust tunnistab, on see reaalse olukorra omaksvõtt. Ei maksa oma tegematajätmisi ja suutmatust teiste kaela riputada,” lisas Aas.

“Tallinna linnavalitsus avaldab kahetsust, kui tööd Vabadussõja võidusamba rajamisel peaksid seiskuma. Meie ehitame Vabaduse väljakut riigi esindusväljakuks edasi ja nüüd tekib võimalus avada uus väljak ja võidusammas samaaegselt.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2008, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing