Krimelte ostis ehituskeemia tootja

11. august 2008, 17:35

Eesti päritolu vuugihermeetikute ja
ehitusvahtude tootja Krimelte ettevõtete gruppi kuuluv Penosil Eesti omandas
100% ehituskeemia tootjast Elastra Kattematerjali AS, tegemist oli lühikese aja
jooksul kolmanda tootmisettevõtte ostuga.

Juulis omandas Krimelte täielikult Taanis asuva isepaisuvaid tihendusteipe tootva ettevõtte Exadan Produktion A/S ning mais V-Tempsi fassaadiplaatide tootmisüksuse, teatas ettevõte.

Krimelte tegevdirektor Alar Salum ütles, et 2008. aasta on Krimelte jaoks möödunud hoogsalt laienedes. Elastra Kattematerjali AS on kolmas ettevõte, mille Krimelte ettevõtete grupp on endaga liitnud. „Oleme otsinud erinevaid võimalusi PENOSIL tootevaliku laiendamiseks. Elastra ehituskeemiatooted ning juulis ostetud Taani firma Exadan Produktion'i tihendusteibid täiendavad meie tootevalikut väga hästi ning annavad ettevõtte arengule hoogu juurde,“ rääkis Salum.

Ta lisas, et näeb Elastra spetsiifilistes ehituskeemia toodetes PENOSILi müügivõrgus suurt potentsiaali. Aja jooksul on plaanis Elastra kaubamärk välja vahetada ning koondada kõik tooted PENOSIL kaubamärgi alla.

Juulis omandatud Taanis asuva ning isepaisuvaid tihendusteipe tootva ettevõtte Exadani vahtpolüuretaani baasil isepaisuvaid elastseid tihendusteipe kasutatakse akna- ja uksekonstruktsioonide, fassaadide ja paneelidevaheliste vuukide tihendamiseks. Ettevõtte suurimad eksporditurud on lisaks Eestile veel Saksamaa, Skandinaavia, Poola, Austria, Inglismaa, Holland. Tootmist jätkatakse Taanis.

Mais omandatud V-Tempsi fassaadiplaatide tootmisüksuse ostuga läksid Krimelte ettevõtete gruppi kuuluvale Impextrale üle ka kõik õigused kaubamärgile Tempsi-plaat ja Tempsi-colour, samuti õigused nende kaubamärkide all toodetud fassaadimaterjalide turustamiseks nii Eestis kui ka mujal lähiregioonides. Lisaks omandas grupp ka Leedu ettevõtte UAB Vilsoplat koos tervikvaraga. Ettevõte tegeleb kivipinnatud ja värvitud fassaadiplaatide tootmise ja turustamisega Leedus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2008, 10:22
Otsi:

Ava täpsem otsing