BÖRS: Ameerika aktsiad alustasid tõusuga

14. august 2008, 20:30

Ameerika börsid alustasid täna
tõusuga esimest korda viimase kolme päeva jooksul kui vähendati Fannie Mae ja
Freddie Mac võlakirjade piiranguid elavdamaks elamuturgu.

Ühendriikide suuruselt teine hüpoteekide kindlustaja PMI Group rallis 61% kui avaldas plaani kapitali hankimiseks osa oma allettevõtteid maha müüa ning General Motors on teinud viimase kahe nädala suurima tõusu kui teatas, et võib kiirendada oma kulude kärpimise programmi, kirjutas Bloomberg

Indeksitest on siiani Standard Poor`s 500 tõusnud 0,6% 1293,87 punktini, Dow Jones tõusis protsendi võrra 11642,8 punktini ning Nasdaq tõusis 22,62 punkti 2451,24 punktini.

„Finantsaktsiad, mis praegu on erakordselt madalal tasemel ning erakordselt halva tulevikuväljavaatega siis kahe aasta pärast tunduks nende ostmine praegu geniaalse liigutusena“ üles Invesco Aimi peamine turustrateeg Fritz Meyer. Praegu ongi põhilisteks tõusjateks olnud finantsaktsiad.

Peale finantsaktsiate tõusid ka ehitusfirmade aktsiad kui endine Föderaalreservi juht Alan Greenspan ütles, et eluasemeturg võib järgmisel aastal toibuma hakata.

Päeva alguses avanesid aktsiahinnad langusega kui valitsus teatas ennustatud suuremast baashindade tõusust ning töötushüvitise taotlejaid oli viimase viie aasta suurim hulk. Praegu kardavadki analüütikud inflatsioonisurvet keskpankade inflatsioonimääradele, mis aga võib tulevikus mõjutada intressimäärasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2008, 23:58
Otsi:

Ava täpsem otsing