Interfaks: Eesti vabatahtlikud liitusid Gruusia armeega

14. august 2008, 19:32

Gruusia armeega liitus täna 50 Eesti
vabatahtlikku, teatas täna Gruusia kaitseministeeriumi rahvusvaheliste suhete
juht Nino Bakradze, edastas Interfaks mõne minuti eest. Eesti kaitseministeerium
lükkas juba eile sellise info ümber.

"Eesti valitsus saatis oma allüksuse Gruusia suveräänsuse kaitseks ja Vene vägede väljaviimiseks," vahendas Vene riiklik uudisteagentuur täna kell 19.45 Moskva aja järgi Bakradze sõnu, kes olevat tänanud Eesti rahvast ning valitsust Gruusia nimel.

Venemaa prokuratuuri teatel osalesid Lõuna-Osseetia ründamises ka välismaised üksused, lisas Interfaks. "Tshinvali elanike küsitlemise käigus on saadud andmeid, et linna tabanud rünnakus osalesid ka teatud välisriikide kodanikud," avaldas prokuratuuri esindanud Igor Komissarov ajakirjanikele, kuid ei täpsustanud, millistest riikidest need inimesed olid.

Eesti peaminister Andrus Ansip ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et Vene propagandamasin kasutab Eesti reservsõjaväelaste Gruusiasse minekut ära. Reservsõjaväelased lendasid Gruusiasse humanitaarabi andma kolmapäeva õhtul.

Välisminister Urmas Paet ütles täna, et Eesti ei hakka kunagi tegelema palgasõdurite ekspordiga, ehkki majanduskasvu elavdamiseks oleks vaja hädasti midagi eksportida.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo teatas eile, et vabatahtlike Gruusiasse saatmine Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK) egiidi all on küsitava väärtusega samm. Vabatahtlikel pole lubatud Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu tunnustega välivormi kasutada.

Eesti riik ei ole Gruusiasse vabatahtlikke saatnud, seda ei ole teinud ei kaitseminister ega ka kaitseväe juhataja. Kõik muud võimalikud seostamised Eesti riigiasutustega on meelevaldsed, vastutustundetud ega vasta tõele, ütles Aaviksoo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2008, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing