25. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti vabatahtlikud rikkusid Gruusias Genfi konventsiooni?

Eesti Kaitseministeerium võib alustada uurimist kontrollimaks Gruusias humanitaarmissioonil viibivate võimalikku Genfi konventsiooni rikkumist kui nad sisenesid keelatud alale Punase Risti konvoid kasutades.

Karistuse võivad saada need Eesti vabatahtlikud, kes kasutasid Punase Risti konvoid sisenemaks Vene vägede poolt kontrollitavasse Gori linna, vahendab The Baltic Times.

Eesti Kaitseministeeriumi pressiesindaja Aet Kuke sõnul tohivad seaduse järgi Punase Risti nime ja sümboleid kasutada ainult relvajõudude meditsiiniüksused, Rahvusvaheline Punane Rist ning viimase liikmed.

„Muudel isikutel on nende sümbolite kasutamise õigus ainult rahvusvahelise seadusega lubatud juhtudel ning ka siis peab olema neil vastav luba. Punase Risti sümbolite kasutamine ilma loata on karistatav“ ütles Kukk

„Muud isikud võivad kasutada neid sümboleid ainult juhtumitel, mida lubab rahvusvaheline seadus ning neil peab olema vastav luba. Punase Risti sümboli kasutamine on karistatav“ ütles Kukk.

Eesti Punase Risti peasekretär Riina Kabi ütles, et Punase Risti konvoi kasutamine kriisialale sisenemiseks on võimalik tõlgendada kui Punase Risti embleemi kuritarvitamine.

„Selline tegevus paneb Punase Risti inimeste töö ohtu ning on ebaseaduslik ka „ ütles Kabi.

Eesti Karistusseadustik lubab Punase Risti nime või embleemi ebasihipärase kasutamise karistuseks kuni 18000 kroonise trahvi või kinnipidamise/aresti.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt