Kruuda ostis 313& miljoniga Põlva Piima Tootmise

Agnes Ojala 28. august 2008, 17:41

Oliver Kruuda suurosalusega AS Kalev Paide
Tootmine ostis 313 miljoni krooniga OÜ Põlva Piim Tootmise, teatas Kalev
börsile.

Kalev Paide Tootmine kirjutas eile alla osade müügilepingu OÜga AH Seenior, OÜga Hatike, Faasani Kaubanduse OÜga ning OÜga M.V.Food.

Tehing viiakse lõpule pärast kokkulepitud eeltingimuste täitumist, milleks muuhulgas on konkurentsiameti koondumist lubava otsuse saamine ja osaluse omandamise tehingu kinnitamine Kalev aktsionäride üldkoosolekul.

Osade ostuhinnast, 312,932 miljonist kroonist (20 miljonist eurost) arvatakse tehingu lõpuleviimise kuupäeva seisuga maha Põlva Piim Tootmise intressi kandvad kohustused.

Ostuhinnast 8 miljonit krooni tasub ostja ettemaksuna müügilepingu sõlmimisel. Lõpliku ostuhinna ja ettemaksuna tasutud ostuhinna vahelt tasub ostja müüjatele intressi arvestusega 8% aastas kuni ostuhinna täieliku tasumiseni. Kogu ostuhind tasutakse müüjatele samaaegselt osade omandi ülekandmisega tehingu lõpuleviimise kuupäeval.

Omandatavad osad on koormatud summas 197 miljonit krooni SEB Panga kasuks ja see tagab Põlva Piim Tootmise finantskohustusi SEB ees.

Ostetava ettevõtte põhitegevuseks on piima töötlemine ja piimasaaduste turustamine. Ettevõtte käibest 1/3 moodustab toodang, mis realiseeritakse Eesti turule ning 2/3 käibest annab eksporttoodang.

Kalev finantsjuhi Tarmo Maasikamäe sõnul tegid nii müüja kui ostja hea tehingu. „See on win-win-tehing, müüjad on kindlasti rahul ja ostjatena usume samuti ettevõtte arengupotentsiaali. Põhjalikumalt saame rääkida eesmärkidest pärast konkurentsiameti otsust ja tehingu lõpuleviimist,” lisas Maasikamäe.

Tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga Tallinna Väärtpaberibörsi poolt emitentidele kehtestatud nõuete tähenduses. AS Kalev Paide Tootmine ja AS Kalev nõukogu ega juhatuse liikmed ei ole tehingust ka muul viisil isiklikult huvitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 12:29
Otsi:

Ava täpsem otsing