Martinson: dialoog riigiga puudub

09. september 2008, 12:52

Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon (ESEA)
liige ja Riskikapitalifirma Martinson Trigon Venture Partnersi (MTVP) juht ja
osanik Allan Martinsoni hinnangul riigi ja huvigruppide vahel täna dialoogi ei
ole.

Martinson kommenteeris ESEA juhatuse eilset avaldust, et kõikide liikmetega pole seda küll üksipulgi läbi arutatud, võib-olla nüanssides on erinevusi, kuid põhimõtteliselt teeb riigijuhtide ignorantsus teda murelikuks küll.

„Põhimõtteliselt on võimalik, et valitsus suudab Eesti majanduse kriisist välja tuua, kuid seda näitab aeg,“ ütles ta.

„Umbes aasta tagasi räägiti üsna teravas ja selges keeles riigieelarve miinusest," sõnas Martinson ja lisas, et ESEA-l olid kohtumised peaministri ja mitmete muude võimukandjatega.

„Eelmise aasta novembris oli assotsiatsioonil endal sisemine seminar, kus kõikide tööstusharude esindajad rääkisid, mis neil silmapiiril paistab. See oli juba, siis üsna ärevust tekitav. Isegi ettevõtjad ei osanud, seda täies raskuses ette näha, kuid kõik signaalid olid olemas. Ja selgelt muidugi meid ei arvestatud," rääkis liige.

Martinson usub, et valitsus oli liigselt optimistlik, kuid ei tea, kas just tahtlikult või mitte tahtlikult.

"Täna meil riigi ja erinevate huvigruppide vahel dialoogiprotsessi küll ei käi," lisas ta. Ta tõi näite, et kui perepea jääb tööst ja palgast ilma, siis pere istub maha ja arutab läbi, mida tegema peab -- sel talvel puhkama ei lähe, televiisori ostu lükkame edasi jne. "Otsest dialoogi ettevõtlusorganisatsioonidega ei paista," lisas ta.

Martinson tegi ettepanekud rõhuda uuele majandusele ja teadmispõhisele majandusele ning innovatsiooni vajadusele. "Rõhutaks, et see on oluline allikas, kust võiks tulevikumuutusi tulla," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2008, 17:15
Otsi:

Ava täpsem otsing