BÖRS: Ameerika aktsiad jälle tõusulainel

11. september 2008, 00:55

Ühendriikide aktsiad tõusid kui investorid
napsasid endale viimase 18 kuu odavaimal tasemel olevaid energiaaktsiaid. Samuti
viisid FedEx`i ennustatust paremad tulemused ka tööstusfirmad tõusule.


Exxon Mobil, Conoco Phillips ja Chevron viisid naftafirmade aktsiad viimase kuu aja suurimale tõusule ning tuues ka Standard Poor`s 500 indeksi tagasi kasvulainele. FedEx rallis 3,7 % kui väiksemad kulutused kütusele aitasid kasvatada suurima kaubalennufirma kasumit. Lehmann Brothers Holding langes peale oodatust suurema kahjumi teatamist 6,9 % jätkates sellega oma teisipäevast 45 % suurust kukkumist põhjustade sellega juba teist päeva järjest finantsaktsiate languse, kirjutas Bloomberg.

Standard Poor´s 500 tõusis 0,6% 1232,04 punktini. Dow Jones kasvas 0,3 % 11268,98 punktini. Nasdaq ronis 0,9 % kõrgemale, lõpetades päeva 2228,7 punktiga. Iga langenud aktsia kohta tõusis New Yorgi Börsil kaks aktsiat.

“Mõnede energiafirmade hinnatase on selline, mis tõmbab ligi palju investoreid huvi, seega kui keegi ootas energiasektori soodusmüüki, siis praegu see toimubki” ütles Cabot Money Managementi juht Robert Lutts.

Standard Poor´si indeksi moodustavate energiafirmade hind oli tänaseks langenud odavaimale tasemele alates 2007 aasta maist. Põhjuseks spekulatsioonid, et OPEC ei vähenda nafta tootmist , mis omakorda viis nafta hinna langusse. Toornafta hind langes täna 102,58 dollarini barreli eest, mis oli kaheksas langemine viimase 9 päeva jooksul. Samuti langes maagaasi hind. Samas tõusid energiafirmade aktsiad.

Analüütikute ootuste kohaselt langevad firmade kasumid kolmadas kvartalis 1,7 % võrra ning kokku 2008 aastal 2,1 % võrra.

Suurim naftafirma Exxon, tõusis 1,99 dollari võrra 75,25 dollarini aktsia eest. Ühendriikide suuruselt teine naftafirma Chevron tõusis 3 % ning riigi suuruselt kolmas energiafirma Conoco Phillips hüppas 5,2 % võrra ülespoole.

Manning Napieri strateeg Greg Woodward arvab,et kuigi on hinna sisse juba varem arvatud aeglasem kasv siis madalamate kütusekulude mõju pole veel hinna sisse arvestatud, mis aga viib omakorda aktsiate hinnad ülespoole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. September 2008, 23:59
Otsi:

Ava täpsem otsing