BÖRS: Ameerika aktsiad lõpetasid nädala tõusuga

12. september 2008, 23:59

Suurem osa Ühendriikide aktsiahindadest
suurenes kui kõrgemad bensiini ja metalli hinnad viisid tõusule
toorainetetootjad, varjutades mured seoses Lehman Brothers Holdingiga.

Dollarimaa suurimad naftatöötlejad Valero Energy ja Tesoro tõusid vastavalt 8,6 ja 6 % kui orkaan Ike läheneb Texasele, kus asub suur osa riigi naftatöötlemistehastest, surudes sellega üles bensiini hinna. Zions Bancorporation viis oma 11% suuruse tõusuga üles ka teised regionaalsed pangad. Salt Lake Citys paiknev laenuoperaator suutis aktsiaid müües hankida rohkem kui 250 miljonit dollarit ning teatas, et võibolla otsib veel võimalusi kapitali kogumiseks. Samas langes Lehman Brothers Holdings 14%, kasvatades niiviisi oma aktsia hinna aastase languse 94 protsendini peale teadet, et firma otsib ostjat, et ära hoida kokku kukkumist.

„Inimesed on müügipaanikalt üle läinud toorainetele keskendumisele, mis on omakorda väga hea energiaaktsiatele“ leidis Wilbanks, Smith Thomas Asset Managementi peainvestor Wayne Wilbanks.

Standard Poor`s 500 indeks tõusis 0,1 % lõpetades päeva 1259,2 punktiga. American International Groupi kartus osutuda järgmiseks kapitali puudusega rinda pistvaks suureks finantsfirmaks viis ettevõtte aktsia alla 31% võrra ning samuti langetas Dow Jonesi indeksit 0,1% päeva lõpuks 11421,99 punkti. Nasdaq tõusis 3,05 punkti võrra 2261,27 punktini Iga kahe langenud aktsia kohta New Yorki börsil tõusis kolm.

Standard Poor`s 500 tegi esimese nädalase kasvu viimase kuu aja jooksul kui regionaalsed pangad ja energiaaktsiad aitasid tasa teha päeva alguses tekkinud 1,2 % suuruse languse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 01:11
Otsi:

Ava täpsem otsing