Politsei otsis läbi poliitikust ärimehe kontorid ja kodu

Mariliis Pinn 11. september 2008, 09:28

Politsei huviorbiiti on sattunud
järjekordne Ida-Viru mõjukas poliitik ja ärimees Aleksei Voronov, kelle kontoris
ja kodus politsei eelmisel nädalal läbiotsimise läbi viis.

46aastane keskerakondlane Voronov tegutseb korraga mitmel rindel: ta on piirilinna vee-ettevõtte Narva Vesi tegevjuht ja samal ajal ka Sillamäe linnavolikogu aseesimees, kirjutas Põhjarannik. Talle kuuluv firma Noolsirge, kus ta on ka tegevjuht, tegeleb peamiselt elektroonikakaupade müügiga. Teine 100protsendiliselt talle kuuluv firma Amerplastar Est müüb juveeltooteid. Tema eraäridel läheb hästi - kahe firma peale kokku on aastatega jaotamata kasumit kogunenud üle 18 miljoni krooni.

Politsei otsis eelmisel neljapäeval läbi nii Voronovi firma Noolsirge kontori Sillamäel Kesk tänaval kui ka tema kodu. Paar nädalat varem tehti sama toiming tema kabinetis ASis Narva Vesi. Prokuratuur on toimunust kõneldes kidakeelne ning kinnitab vaid, et läbiotsimised toimusid tänavu 17. augustil algatatud kriminaalasja raames ja nende käigus võeti kaasa asja menetlemiseks vajalikke dokumente. Menetluses olev kriminaalasi käsitleb korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadlikku rikkumist suures ulatuses, mille eest karistusseadustik näeb ette kas rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Mari Luuk ütles, et praegu ei ole ei Voronovile ega ühelegi teisele isikule selles kriminaalasjas kahtlustust esitatud.

Aleksei Voronovilt ei õnnestunud Põhjarannikul eile kommentaare küsida - tema telefon oli välja lülitatud ja ASi Narva Vesi sekretäri teatel on Voronov läinud puhkusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2008, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing