Veidrad ideed alternatiivkütustest 1.: Surnud kassid

17. september 2008, 20:12

Kust hankida energiat? Mõned väljapakutud
ideedest on tõeliselt veidrad.

Põhimõtteliselt võiks energiat toota kõigest, mida on võimalik põletada, kuid alternatiivne energiaallikas peab siiski vastama teatud nõuetele, kirjutas HowStuffWorks. Esiteks peaks uudne energiaallikas olema praeguste energiatootmisviisidega võrreldes efektiivsem: rohkem energiat vähema raha eest. Energia tootmiseks kasutatav toore peaks olema laialt kättesaadav ning kolmandaks peaks uudne energiatootmisviis saastama minimaalselt keskkonda.

Võimalik, et mõni selles artiklisarjas ette tulev tootmisviis võiks ollagi tulevikus päästev lahendus, kuid pigem liigituvad need näited siiski veidra teaduse kilda.

Kassilaibad

Kas on võimalik sõita autoga, mis kasutab kütusena surnud kasse? Kui jah, siis kas leiduks neid, kes tahaks sellise autoga sõita? Kolm aastat tagasi teatas üks Saksa ajaleht, et sealne leiutaja on välja mõelnud viisi, kuidas toota prügist, kaasarvatud surnud kassidest kütust. Lugu levis internetiportaalides kulutulena, sisaldades muuhulgas fakti, et ühe paagitäie kütuse tootmiseks läheb vaja paarkümmend surnud kassi. Artiklile oli lisatud isegi ärritunud loomaõiguslase kommentaarid.

Kuid selleski veidras loos oli terake tõtt. Christian Koch mõtles tõepoolest välja masina, mis toodab prügist – paberist, plastikust, aga ka näiteks umbrohust biodiislit. Kassidest pole Koch muidugi kunagi rääkinud. Selle vürtsika lisandi mõtles loo elavdamiseks välja ajakirjanik. Kochi masin KDV 500 suudab Deutsche Welle uudisloo andmeil toota prügist kütust isegi odavama hinnaga, kui maksab kütus tanklas, kuid nagu tihti juhtub alternatiivsete energiaallikatega, ei ole asi siiski ideest tõelisuseks saanud.

Loe ka: Saepuru ja Mähkmed

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. October 2008, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing