Kunsing: me ei lekitanud infot

27. oktoober 2008, 16:56

SEB Varahalduse juhatuse liikme Sven
Kunsingi sõnul on vale väita, nagu oleks pank infot välja tilgutanud, tegelik
põhjus on fondiosakute madalas tootluses.

„Kõiki SEB Likviidsusfondi tehinguid kontrollib finantsinspektsioon. Minu väide on, et me ei ole kliente ebavõrdselt kohelnud ega infot lekitanud," kommenteeris Kunsing küsimust, et kuidas on võimalik, et kaks päeva enne SEB Likviidsusfondi osakute allahindlust võeti nimetatud fondist välja 226 miljonit krooni.

"Kui te vaatate meie fondiosaku tootlust, peale oktoobri alguse regulaarseid ümberhindlusi, siis tootlus on olnud madal. Raha võis hakata välja voolama seoses madala tootlusega. Tootlus langes alates 10. oktoobrist, see oli esimene päev, kui tootlus oli alla 5%. See on ka varem olnud alla selle taseme, kuid sellest kuupäevast alates on raha peamiselt fondist välja voolanud. Iseenesest ei ole fondi rahajäägi suured muutused väga ebatavalised," märkis Kunsing ning lisas, et nad ei saa fondis kedagi väevõimuga kinni hoida.

Praegusel finantskriisi perioodil on pangad Kunsingi sõnul intressipakkumisi oluliselt tõstnud, Hansapank on ees olnud ja teised pangad vaikselt järgi liikunud. "Kui aktiivselt üritatakse raha deposiiti saada, siis fondid on ühed, mis kannatavad. Eriti, kui ei suudeta jooksvaid tootlusnumbreid näidata. Ja see, miks meil tootlus ära kukkus, on seotud kuu alguses tehtud ümberhindlustega," lausus Kunsing.

Kunsingi sõnul neil olid ja on Islandi pankadega seotud investeeringud tänaseks nulli hinnatud. "Suurim oli ja on siiani Kaupthing. Ametlikult nad pankrotis pole, kuid nende võlakirjadele praktiliselt järelturg puudub," lausus Kunsing, kelle sõnul oli tegemist eurovõlakirjadega, Islandi krooniga pole sel mingit pistmist.

Suurem osa allahindlusest on tema sõnul seotud ka stressisituatsiooniga võlakirjaturgudel. "Praeguse seisuga on nii, et kui vaatan meie portfelli, siis meil on ühed Morgan Stanley paberid, mille oodatud tootlus tähtajani on 14,6% peale ümberhindlust. Väga suured ja tuntud institutsioonid kauplevad kaks kuud tagasi uskumatuna näinud hinna ja tootlusetasemetel. Kui ta varem kauples 6-7% oodatava tootlusega, siis nüüd on see 14,6%," märkis Kunsing, kelle sõnul on sellest tingituna ka allahindlus tekkinud.

Tema sõnul usub SEB tänases turusituatsioonis oma allahinnatud portfelli õiget hinnataset, samuti usub pank, et need institutsioonid pankrotti ei lähe ning nad toovad raha tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2008, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing