Linn puksib Tullio Liblikut golfifirma nõukogust välja

04. november 2008, 08:57

ASi Saaremaa Golf aktsionäride järgmisel
nädalal toimuval erakorralise üldkoosoleku tahetakse vabastada nõukogu liikme
kohalt Tullio Liblik.

Ettevõtja Tullio Libliku taandamine golfifirma nõukogu liikme kohalt on päevakorda võetud Kuressaare linnavalitsuse kui ASi Saaremaa Golf suuraktsionäri ettepanekul, kirjutas Oma Saar.

Liblik ütles, et väljaarvamine nõukogu liikmeskonnast teda ei üllata. “Suhteliselt arusaamatud protsessid on juba suve algusest saadik ASis Saaremaa Golf toimunud,” rääkis Liblik, kelle sõnul oli esimeseks murettekitavaks sammuks golfifirma senise juhi Aivar Aru lahtilaskmine.

Küsimusele, miks soovib linnavalitsus Tullio Libliku nõukogust tagasi kutsuda, vastas linnapea Urve Tiidus, et golfifirma nõukogu muutmine ei ole linnavalitsuse pädevus, vaid aktsionäride üldkoosoleku teema.

Varem on kirjutanud Eesti Ekspress, et skandaalse maadevahetuse käigus sai Tullio Liblik 2005. aasta märtsis keskkonnaminister Villu Reiljanilt kaks krunti Pärnu kesklinnas, viis krunti Tallinnas, Haapsalus ja Sillamäel.

Liblik andis riigile vastu tüki Pirita jõeoru maastikukaitsealast, mille väärtuseks oli novembris hinnatud 14,8 miljonit krooni.

13. septembril 2005 müüs Liblik Pärnu kesklinna kinnistud edasi 17,7 miljoni krooniga. Seega maksid kaks Pärnu krunti pool aastat pärast vahetust rohkem kui vahetuse hetkel seitse krunti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. November 2008, 15:08
Otsi:

Ava täpsem otsing