Alta Capital: Kalev näeb turuolukorda teistes värvides

24. november 2008, 15:06

Alta Capitali õigusosakonna juhataja Anton
Sigali sõnul viisid ASi Kalev varade arestimiseni erinevad nägemused eelmisel
aastal sõlmitud aktsiate müügilepingu tingimustes.

Sigal ütles aripaev.ee-le, et Alta Foodsi nõue põhineb Kaleviga eelmisel aastal sõlmitud aktsiate müügilepingul, mis lubas Alta Foodsil lepingust ühepoolselt taganeda seoses olukorra järsu ja radikaalse halvenemisega finantsturgudel.

Komistuskiviks said Sigali sõnul erinevad nägemused sellest, kas olukord turgudel on ületanud lepingus sätestatud kriteeriume. „Meie saime nende (Kalevi – toim.) positsioonist niimoodi aru, et nemad ei näe, et turul oleks toimunud midagi erakordset. Meie nägemus on see, et need sündmused, mis esimesel ja teisel kvartalil aset leidsid, olid ikkagi väga märkimisväärse mõjuga,“ selgitas Sigal.

Alta Capital Partnersi investeerimisnõustaja Jaak Raid viitas Ameerika investeerimispanga Bear Stern kokkukukkumisele, pärast mida halvenes olukord nii krediidi- kui aktsiaturgudel drastiliselt.

„Selles, millised on need turu negatiivsed arengud, mida arvesse võetakse, oli suhteliselt täpselt kokku lepitud ja turul toimunu ületas need kriteeriumid,“ lisas Sigal.

Raidi hinnangul võib selle põhjuseks olla Kalevi opereerimine teistel turgudel, kus mõju pole vast ehk sellisel määral veel kätte jõudnud ning nähakse asju teistes värvides.

„Meie seisukoht tuleneb ka väga kitsalt sõlmitud kokkuleppest, mis ütleb, et kui ostu-müüki ei toimu, siis ettemakse tagastatakse. See on põhimõtteliselt sarnane situatsioon, et kui kaupa ei ole kätte saadud, siis peab kaupmees ka ettemaksu tagasi maksma,“ ütles Raid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2009, 17:40
Otsi:

Ava täpsem otsing