Parexi väikeomanikel võetakse aktsiad käest

16. detsember 2008, 15:43

Rahvusvahelise laenu saamiseks peab Läti
riik omandama 100% Parex banka aktsiatest, vahendab biznews.lv ajalehte
Diena.

Kui väikeaktsionärid ei taha oma osast sümboolse hinnaga loobuda, natsionaliseerib Läti riik Parex banka. Seda nõuab Euroopa Liit.

Parex banka juhi Nils Melngailise sõnul palub pank riigilt kuni 500 miljonit eurot laenu, mida vajatakse selleks, et "meie ja kliendid ei peaks iga päev mõtlema, kas saame raha või mitte." Melngailis avaldas lootust, et valitsus otsustab laenu andmise juba järgmise nädala algul.

Tõsi, päris kindel see pole, kuna teisipäevasel istungil Parexi küsimust ei arutata. Selleks, et Läti tohiks rahvusvahelist laenu kasutada Parex banka päästmiseks, peab ta Euroopa Komisjoni nõudel omandama kõik panga aktsiad.

Selleks on Läti rahandusministeerium hakanud 60 Parexi väikeaktsionäriga juba läbirääkimisi pidama. Neile kuulub kokku 15% panga aktsiapakist.

15. detsembril andis valitsus loa osta ühe eurosendiga ligikaudu 200 000 (0,3%) Svenska Handelsbankenile kuuluvat Parexi aktsiat.

0,01% Parexi aktsiaid kuulub gaasifirma Itera juhile Juris Savitskisele ning 16 000 aktsiat on suhtekorraldajal Philips Rajevskisel, kes ei taha oma aktsiaid sümboolse hinnaga müüa.

Aktsionäride täit nimekirja keeldus Läti rahandusministeerium varem avaldamast. Kui aktsionärid neile kuuluvat sümboolse hinnaga käest ära ei anna, alustab rahandusministeerium natsionaliseerimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2008, 18:35
Otsi:

Ava täpsem otsing