Tiivas: me pole investorid, kes kohe põgeneks

18. detsember 2008, 18:34

East Capitali Balti esinduse juht Gert
Tiivas ütles, et Parexi omanike ringist põgenemise asemel sooviksid nad
panka lisaraha investeerida. Parexi väikeomanike panusest on senini
huvitatud olnud ka Läti valitsuse rahastajad.

Vastuseks küsimusele, kui palju East Capital saaks või sooviks Parexisse investeerida, ütles Tiivas: "Eks see oleneb kõik konkreetsetest tingimustest. Oleme väljendanud valmisolekut sinna täiendavalt raha investeerida. Me pole investorid, kes raskuste tekkides kohe põgeneks."

Samas tundub, et Läti valitsus ei taha aga väikeaktsionäridest ja nende õigustest midagi teada, haududes plaani kõik Parexi aktsiad sümboolse hinnaga üle võtta. Kes sellega ei nõustu, nende aktsiad natsionaliseeritakse.

"Oleme senini püüdnud viisakalt läbi rääkida nii panga juhtkonna, Läti valitsuse kui doonororganisatsioonide esindajatega. Loodame, et nad käituvad väikeaktsionäride suhtes ausalt," rääkis Tiivas. Kohtusse mineku plaani East Capitalil hetkel pole. "Ma arvan, et kohtusse minekust on vara rääkida," sõnas ta.

"Ega me ise ka sellest aru ei saa, miks nad seda kaaluvad," kommenteeris Tiivas Läti valitsuse soovi Parex banka väikeomanikelt aktsiad sümboolse hinnaga käest ära võtta. "Oleme väljendanud valmisolekut sinna täiendavalt investeerida, vaatamata keerulisele olukorrale. Igal juhul on meie arvates Läti riigi huvides hoida oma mainet välisinvestorite seas."

aripaev.ee küsis Tiivaselt, kas East Capitalile on esitatud mingeid tõendeid, et Parexi aktsiate 100% omandamist nõuab Läti valitsuselt Euroopa Liit. "Me ei ole sellele mingit kinnitust saanud. Pigem oleme saanud vastupidist infot. Meil on infot, et nii doonororganisatsioonid kui ka Parexi tulevased võimalikud suuromanikud on huvitatud finantsinvestorite toest ja panusest," vastas ta.

Tiivas märkis, et 16. detsembril valitsuskabinetti jõudnud pankade natsionaliseerimise seadus teda ei üllatanud. "See ei tulnud üllatusena, kuna riigil peab olema võimalus kiirelt sekkuda ja probleeme juba eos lahendada. Viimaste kuude jooksul on sarnaseid seadusi vastu võetud ka teistes Euroopa riikides," kostis Tiivas.

Tiivas juhtis samas tähelepanu asjaolule, et isegi Venemaal ja Kasahstanis pole raskustesse sattunud pankade väikeaktsionäridelt aktsiaid ära võetud. "Arvan, et aktsiate äravõtmine ilma õiglase hüvitiseta kahjustaks oluliselt Läti mainet investorite seas," kommenteeris Tiivas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2008, 07:45
Otsi:

Ava täpsem otsing