BÖRS: väike rõõm investori päevas

Mait Jüriado 30. detsember 2008, 23:08

Wall Street lisas täna oma väärtusele
juurde üle paar protsendi.

Aasta eelviimane börsipäev lõppes investoritele tähtsa võiduga. Suurt jõulurallit me ei ole küll näinud, nagu me ei näinud seda ka eelmisel aastal, mis lõppes korraliku langusega jaanuaris. Täna olid käibed normist väiksemad, kuid veidi kogukamad kui pühadeperioodil.

Homme on Wall Streetil täispikk tööpäev ning ka veel viimane võimalus pullidel end tõestada enne aastanumbri vahetust. Väiksed käibed ei annaks siiski tõusule suurt lisakaalu. Pühadel on paljud turuosalised olnud pikal puhkusel, seetõttu on ka käibed tavapärasest väiksemad.

Dow Jones tööstusindeks tõusis 2,17% 8668 punktini, S P 500 indeks tõusis 2,44% ja lõpetas 890,6 punkti juures, Nasdaq lisas 2,67% ning väikeettevõtete indeks Russell 2000 ronis 3,56%.

Täna avaldatud tarbijausalduse näitaja langes detsembris rekordmadalale tasemele. Analüütikud ootasid näiduks 45,8, kuid detsembris oli tegelik number 38.

20 USA linna kinnisvara hinnad langevad ikka rekordkiirusel, mida veavad jätkuvad sundmüügid. S P/Case-Shiller indeks kukkus 18%, mis on rohkem kui prognoositud. Indeks on kukkunud igal kuul alates 2007. aasta jaanuarikuust.

Apple (AAPL) aktsiad olid täna languses 0,37%. Veebisait Gizmodo raporteeris, et Apple tegevjuhi Steve Jobsi tervis on halvenemas. Apple ei andnud selle kohta kommentaari.

Kuuldus, et Microsoft plaanib tuleva aasta jaanuarikuus koondamisi, pole enam kuulujutt, vaid fakt. Jaanuaris kavatseb ettevõte koondada 17% oma tööjõust ülemaailmsetest üksustest. Ettevõtte aktsiad tõusid täna 2%.

USA autotootjad olid täna tõusus. GMAC Financial Services, General Motorsi laenukäsi, saab USA valitsuselt 5 miljardit dollarit rahasüsti. GM võib saada kuni 1 miljardit dollarit USA riigikassalt, et GMAC saaks kaasata lisakapitali. General Motorsi (GM) aktsiad täna tõusid 5,6%. Ford Motor (F) kauples 3,15% kõrgemal.

Nii Moody's kui ka Standard Poor's kärpisid Dow Chemical Co. (DOW) krediidireitingut peale Kuveidi taganemist ühinemisläbirääkimiste laua tagant. Ettevõtte aktsiad tõusid täna 1,5%.

Rohm Haas Co. (ROH) võib saada samuti reitingualanduse, teatasid reitinguagentuurid. Ettevõtte aktsiad olid täna 11,3% rohelises.

Wall Street Journal raporteeris, et auto- ning kodukindlustaja Nationwide Mutual Insurance Co. lõpetab oma 2,48 miljardi dollari suuruse Nationwide Financial Services Inci. ostu esimeseks jaanuariks, et osta tagasi 34% ettevõttest.

S P 500 indeks on sellel aastal kukkunud 40%, mis on hullem aasta alates 1931. aastast. Kõige madalamas punktis oli S P 500 indeks kukkunud 49% ning oma tipust 2007. aastal kukkunud tervenisti 52%. S P 500 indeksi ettevõtete kasumid on langenud rekordiliselt järjest viimase viie kvartali jooksul.

Nafta maksis päeva lõpus USAs Nymexil 39,3 dollarit barrel ehk -1,8%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. December 2008, 15:43
Otsi:

Ava täpsem otsing