Noop: aasta tegija on vabariigi valitsus

30. detsember 2008, 16:39

A.Le Coq ASi juht Tarmo Noop ütles, et
kiidab Eesti valitsust, kuna võrreldes Läti ja Leeduga maksukoormus märgatavalt
ei kasva ning Eesti jääb Baltimaade majandusruumis paremale positsioonile.

"Mööduv aasta oli Eesti majandusele halb ning puutumata ei jäänud ka joogitööstus, eriti aasta teises pooles. Üldise majanduslanguse taustal muutus ka tarbimine," kommenteeris Noop. "Teiseks mõjutas tarbimist korraliku suve puudumine ning kolmandaks mõjutas majandust räige aktsiisitõus," lisas ta.

"Tooraine hinnad tõusid kohati kaks korda maailmaturul. Meid mõjutas ennekõike teravilja hinnatõus. See on märgatavalt tõstnud toodete hindu," märkis Noop.

"Eestile oli tervikuna sellist korrektsiooni vaja. Uus aasta hullem ei tule. Euribor liigub õiges suunas ning loodetavasti see tendents jätkub. Selge, et palgatõus aeglustub. Tõus tuleb, kuid kui suur, see on küsimus. Prognoosin, et see jääb 0-10% vahele," rääkis ta.

"Aasta tegija tiitli annaksin Eesti vabariigi valitsusele - kuigi kõik seda kiruvad," ütles ta ja põhjendas, "võrreldes naabritega meie maksukoormus märgatavalt siiski ei kasva. Eesti saab tänu sellele oluliselt parema positsiooni Baltimaade majandusruumis," tõdes ettevõtte juht.

Noobi arvates järgmisel aastal tugevat majanduskasvu ei tule, kuid ei tule ka suurt langust. Loodetavasti jääb majandus mõnevõrra plusspoolele. „Kui suvi tuleb vähegi suve moodi, kasvab ka inimeste meelsus ja tõuseb tuju. See mõjub kindlasti positiivselt ka majandusele. Loodan, et valitsusel jätkub tuleval aastal kindlameelsust senist meelsust jätkata. Peaasi, et makse ei tõstetaks rohkem," lisas ta.

Noop tuletas samas meelde, et ka riigi käekäik sõltub ettevõtlusest, kuna erasektor on riigi rahakoti ainus allikas.

Äripäev palus poliitikutel ja ettevõtjatel tagasi vaadata mööduvale aastale ja samuti ette vaadata tulevale aastale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. December 2008, 16:39
Otsi:

Ava täpsem otsing