BÖRS: aktsiad miinused tasa teinud

Mait Jüriado 05. jaanuar 2009, 18:01

Wall Street on päeva alguse miinused
peaaegu tasa teinud.

Kuigi päeva USAs alustasid aktsiad protsendi jagu miinuses, on indeksid soliidse käibega üles rühkinud. Pooleteistkümne tunniga on NYSEl läbi kaubeldud üle 200 miljoni aktsia ning Nasdaqil 330 miljonit aktsiat, mis on oluliselt rohkem kui pühadehooajal ning jääb keskmisele tasemele võrreldes pühadehooaja järgse ajaga.

Dow Jones tööstuskeskmine oli viimati languses 0,8%, Standard Poor's 500 indeks miinuses 0,29%, Nasdaq languses 0,44%.

Apple (AAPL) aktsiad on tõusnud 4,5% peale Apple tegevjuhi Steve Jobsi teadet, et tema kaalu langemise põhjuseks on hormoonide tasakaalustamatus.

JPMorgan Chase Co. (JPM) on Dow Jones tööstuskeskmisest kukkunud kõige rohkem 4,11%. USA suurim pank võib CNBC sõnul saada neljandas kvartalis kahjumit.

Barnes Noble Inc. (BKS) on roninud 10,4%. Ron Burkle Yucaipa Cos. teatas, et on maailma suurimas raamatumüüjas omandanud 8,3%-lise osaluse.

Marketwatch vahendab Goldman Sachsi strateegide sõnu, mille järgi on kõige parem hetkel panustada just aktsiatesse. Mäletatavasti oli just Goldman Sachsi analüütikud need, kes suvel prognoosisid nafta hinna tõusmist lähiajal 200 dollarini. Nafta sulgus USAs 31. detsembril aga 42,66 dollarit juures.

President Obama valmistub 300 miljardi dollari suuruseks maksukärpeks, teatavad mitmed välisallikad.

Täna avaldavad autotootjad detsembrikuu automüüginumbrid. Kukkumiseks oodatakse keskmiselt 40%. General Motorsi (GM) aktsiad 3,3% plussis. Ford Motor (F) 4,1% miinuses. Globaalne automüük jätkab vähikäiku. Jaapan ning Prantsusmaa teatasid vastavalt 22% ja 15,8%.

Ravimitööstusest teatas Pfizeri (PFE) tegevjuht Jeff Kindler, et ettevõte on valmis ostma oma suure rivaali. Ettevõtte aktsiad 0,1% miinuses.

Nafta maksis viimati USAs Nymexil 47,45 dollarit barrel ehk +2,4%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. January 2009, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing