Investor: Gild hägustab tegelikku pilti

07. jaanuar 2009, 16:24

Investor Tõnis Rüütel avaldas arvamust, et
kui Gild Arbitrage´i pakutud riskikapitalifondi investeeringute
väärtus pole just tahtlik hämamine, siis asjadest arusaamise teeb see
segaseks küll.

„Ma ei tahaks öelda, et see on tahtlik hämamine, aga eks ta hägustab tegelikku pilti küll,“ kommenteeris Rüütel fondi investeeringute oletatavat 50-116 miljoni euro suurust väärtust. „Arvestades praegust üldist majanduskeskkonda, siis ega imesid juhtu,“ lisas ta.

Rüütlil on riskikapitalifondi osakud alles. Mees ei kujuta ette, et tal võiks nii suur häda tulla, et peaks osakud rapsides müüma. „Õnneks sellist hädamüügi vajadust ei ole ja selle tõttu olen praegu positsioonid külmutanud,“ märkis ta.

„Ennustamine on hästi tänamatu töö,“ märkis Rüütel selle kohta, kui palju loodab ta oma investeeringust tagasi saada. „Pigem usun ma sellesse, et kui on pikemat närvi, on lootust midagigi saada. Kui rapsida, tuleb juba ette leppida, et jäävad riismed.“

Rüütel liitus riskifondiga mõned aastad tagasi kampaania käigus. Otsuse tegi ta isikliku sümpaatia ja usalduse baasil. „Sädet Rain Tamme silmas usun ma siiamaani,“ kinnitas ta. „Usun sellesse, et ta ei tee sigadusi. Eks tal on ikkagi jätkuvalt võtmesõna öelda.“

„Ütleme nii, et investeering nägi aasta lõpus suhteliselt hea välja,“ tõdes Rüütel samas. Mida siis nüüd teha, küsis ta ja vastas ise, et peab viimase aasta väljumistingimusi selgelt üsna kahjulikeks. „Näha on, et seltskond mõistab teistest siiski natuke paremini rahaga ringi käia,“ rõhutas Rüütel Gildi plusse.

Üldiselt on põrumine kõvad olnud, tunnistas Rüütel kogu investeerimisportfelli kohta. „Finantsvalusid ei tohiks väga isiklikult võtta, kui ei ole tehtud just väga rumalaid otsuseid. Elame paremate päevade nimel,“ toonitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2009, 10:52
Otsi:

Ava täpsem otsing