CV Keskus: 1590 kandidaati ametikohale

14. jaanuar 2009, 18:23

2008. a. suve lõpust alates on
kandideerimiste arv ametikohale Eesti populaarseimas tööportaalis CV Keskus
teinud läbi mitmekordse tõusu. Praegu on rekord 1590 kandidaati ühele
ametikohale.

Maagiline 1000 kandideerimist ühele ametikohale leidis aset novembris. Kui suvel oli keskmine kandideerimiste arv 21-22 kandidaati ametikohale, siis oktoobris tõusis konkurss 37 ning novembris juba 51-le. Praeguseks kogub igal nädalal mõni tööpakkumine üle 500 kandidaadi ning rekord on uskumatu 1590 kandidaati ühele ametikohale.

Eriti populaarsetel tööpakkumistel on mitmeid ühisjooni nagu näiteks sümpaatne palganumber, ettevõtte isuäratavad lubadused selle kohta, et tegu on maineka tööpakkujaga. Enamasti ei esine väga populaarsetes tööpakkumistes erioskuste nõudeid ning ka keelteoskust ei toonitata.

Hästi koostatud ning infoküllane töökuulutus, millele on lisatud ka illustreerivaid fotosid, tõmbab tööotsijaid massiliselt ligi. Populaarsematel konkurssidel otsitakse näiteks autojuht-ekspediitorit, marketingi assistenti, laotöötajat, klienditeenindajat, komplekteerijat, müügikonsultanti kauplusse, registraatorit. Vaid üks üle 500 kandidaadiga tööpakkumine oli sel sügisel venekeelne ning üks pakkumine lihttöölisele Soome.

Arvan, et tööpakkujad ei peaks pelgama suurt huviliste arvu, vaid oma populaarsuse üle ainult rõõmu tundma. Esiteks, tuleb suur hulk inimesi nende toote-teenusega tutvuma või näiteks kauplust külastama. Teiseks, on tänane populaarsus parim ettevalmistus ajaks, mil tööturg uuesti pöördub ja meil töökäsi taas napib. Teame ju ette, et alates 2010. aastast algab tööealise elanikkonna vähenemine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2009, 18:23
Otsi:

Ava täpsem otsing