Värska Sanatoorium tõstis töötajate palku

28. jaanuar 2009, 11:35

Värska Sanatoorium tõstis jaanuaris
vaatamata üleriigilisele raskele majanduslikule olukorrale töötajate palku 6%
võrra, ütles firma juht ja üks omanikke Vello Saar.

Saare sõnul on neil toime tulemiseks kliente piisavalt. Kuigi mullu oli Värska sanatooriumi külastajate arv üsna tagasihoidlik, oli juba eelmise aasta lõpus ja selle alguses tunda mõningast kasvutendentsi, rääkis ta. "Seda põhiliselt lühiajaliste külastajate arvelt," lisas Saar.

Tema sõnul töötajate arvu kohapealt Värska sanatoorium muutusi ei plaani. "Ei plaani kedagi koondada, aga ka inimesi juurde võtta," ütles Saar.

Värska Sanatooriumi geograafiline asend on Saare sõnul korraga ettevõtte tugevuseks kui ka nõrkuseks. "Kohatulemisel on suured kulud, asume eemal keskustest," ütles ta. Samas saab linnakärast eemale tahtnud inimene Värskas puhata, lisas ta.

"Geograafiline asend ja lähedus Venemaale annab meile lootust," kinnitas Saar ja leidis, et jaanuarikuu andmed on lootustandvad. Tema sõnul on venelaste huvi aastatega Värska vastu kasvanud. "Oleme varasemalt sealpool piiri kampaaniaid teinud ja leidnud endale Vene koostööpartnereid," ütles Saar. Tundub, et sealne turundustegevus hakkab vilja kandma, lisas ta.

Saare hinnangul on ka Eesti riik muutunud paindlikumaks. "Mina äri ja poliitika vahel siiski võrdusmärki ei paneks," arvas ta ja märkis, et need on ikkagi kaks erinevat asja.

Saare meelest oli kahe aasta tagustel sündmustel Värskale kindlasti mõju, kuid see oli lühiajaline. "Vene klient on hea klient, see pole ilmselt mingi uudis," arvas ta. Tema hinnangul on Vene kliendid üldiselt nõus rohkem kulutama. "Seda nii võrreldes Soome kui ka Eesti klientidega," märkis ta ja ütles, et venelastele on rikkalikkus justkui hingeellu sisse kodeeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2009, 12:16
Otsi:

Ava täpsem otsing