Veskimägi: detsembris kulutati kahe aasta jääk

03. veebruar 2009, 19:11

Kulutati ära nii 2007. aastast ülekantud
kui ka 2008. aasta seadusega määratud raha, kommenteeris riigikogu liige ja
endine rahandusminister Taavi Veskimägi riigisektori suuri aastalõpu
kulutusi.

"2008. aasta riigieelarve 5,2 miljardi kroonise puudujäägi põhjuseks ei olnud tõesti mitte ainult riigi väiksed tulud, vaid ka suured kulud," tõdes Veskimägi.

"Aasta lõpuks kulutati ära nii 2007. aastast ülekantud, kui 2008. aasta seadusega määratud vahendid. Ja lihtsal põhjusel, riigiasutused said aru, et kõik, mis sellel aastal jääb kulutamata, seda ei pruugi seekord enam 2009. aastal tagasi saada," lisas ta.

"Ajas tagasi vaadates mäletame kõik n-ö detsembri efekti, kus riigiasutused kulutasid kogu oma eelarveaasta raha ära, sest vastasel juhul oleks läinud see riigieelarvesse tagasi. Selle vältimiseks andsime kunagi rahandusministrile õiguse kanda kulusid üle järgmisesse aastasse, et detsembris ei tekiks absurdset kulurallit. Ja see toimis," rääkis riigikogu liige.

"Kindlasti on detsembri kuluralli läbinisti büroopoliitiline lähenemine, mitte riigimehelik käitumine. Riigiasutused aga võiks saada aru, et seekordne kokkuhoid ei ole tavapärane igaaastane rahandusministeeriumi "probleem", vaid selgelt kõigi ühine ülesanne ellu jäämise nimel," märkis Veskimägi.

"Sama trendi riigiasutuste poolt võib ilmselt tähendada ka 2009. aasta eelarve kuludele kohustuste võtmisel. Seetõttu on põhimõtteliselt õige Padari ettepanek piirata 2009. aasta eelarvele kohustuste võtmist loomaks üldse võimalust kulude kärpimiseks," lisas ta.

"IRL pakkus koalitsioonipartneritele sama meetme lülitamist 2009. aasta eelarve seadusesse juba novembris, kes siis ei pidanud seda vajalikuks meetmeks," ütles Veskimägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2009, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing