Savisaar: Padar rikkus riigieelarve seadust

04. veebruar 2009, 19:54

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees
Vilja Savisaar ütles, et rahandusminister Ivari Padar rikkus 2008. aasta
riigieelarve seadust, kui lubas seadusevastaselt kulutada 247 miljonit
krooni.

"Seaduse kohaselt oli riigieelarve tulude laekumist ületavate kulude finantseerimise piirmäär viis miljardit krooni, kuid tegelikult kulutati sellest 247 miljonit krooni enam," märkis Savisaar. "Tegemist on seaduserikkumise ja riigi vahendite omavolilise kasutamisega."

Savisaare sõnul kulutasid valitsusasutused möödunud aastal lõpus ära 2007. aasta ülejäägi ning suure osa kogutud reservidest.

"Rahandusminister Padaril oli võimalus ja kohustus piirata valitsusasutuste kulutusi, kuid ta ei teinud seda," märkis Savisaar. "Liiga suuri kulusid aasta lõpus on tunnistanud ka Padari koalitsioonikaaslased. Rahandusministeeriumil on õigus kontrollida väljamakse aluseks oleva dokumendi vastavust õigusaktidele ning mittevastavuse korral keelduda väljamakse tegemisest. Riigieelarve täitmise käigus tulude kavandatust väiksema laekumise korral on rahandusministril õigus ajutiselt piirata riigieelarves ettenähtud kulude tegemist, teatades sellest Vabariigi Valitsusele."

Savisaar ütles, et riik oleks võinud liigselt kulutatud raha hoida olulisemateks kulutusteks nagu näiteks lubatud pensionide tõstmiseks. Savisaar ütles, et ministeeriumid on 2008. aasta lõpu viimastel kuudel kulutanud märkimisväärseid summasid personalikulude ja majandamiskulude lõikes.

"Samas oli teada, et tekib probleeme riigieelarve alalaekumisega," tõdes Savisaar.

Savisaar esitas täna Padarile kirjaliku küsimuse, milles palub rahandusministril välja tuua andmed eraldi kõigi ministeeriumide, riigikantselei, õiguskantsleri ja riigikontrolli kantselei 2007. ja 2008. aasta viimase kolme kuu kohta alljärgnevate teemade kaupa:

personalikulud: eraldi välja tuua palgad, lisatasud, preemiad, muud tasud; ametikohtade arv, ettenähtud ja täidetud, ja nende muutus võrreldes eelmise kuuga; majandamiskulude maht ja selle muutus võrreldes eelmise kuuga; kuluartiklid, millele majandamiskulud ette nähti ja millele kulutati.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2009, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing