Ettevõtja: töötuse peale peaks mõtlema eelkõige riik

20. aprill 2009, 19:52

Eesti riigile maksude maksmine on nagu raha
maha viskamine ja kolm protsenti töötuskindlustusmakse määraks on natuke palju
riigi kohustusi enda kanda võtta, ütles Äripäevale Taastusravikeskus Viiking AS
tegevdirektor Kairi Lusik.

„Tundub, et Eesti riigile mingisuguseid makse maksta on nii kui nii musta auku asjade loopimine. Ehk siis see kolm protsenti on liiga palju,“ vastas ta tänasele päevaküsimusele, mitu protsenti võiks olla töötuskindlustusmakse määr ning lisas et mõistlik protsent oleks näiteks 1,5 või 2.

Aga kui vaadata nii, et rahandusministeeriumi riskiprognoos ennustab järgmiseks aastaks 18%-list töötust, kas selles valguses on 3% töötuskindlustusmakse määr aktsepteeritav? „No jah, aga minu meelest töötuse peale peaks mõtlema eelkõige riik, mitte seda koorima töötava rahva käest,“ vastas Lusik ning analüüsis siis, et samas ei tea me keegi, millal võime ise töö kaotada ja siis võiks selle suure määra maksmisest ka abi olla. „Aga selle peale oma kartusi üles ehitada on natuke naljakas,“ lisas ta siis.

Tema sõnul ei või Eestis üldse millegi peale kindel olla. „Täna tõstame töötuskindlustusmaksu, järgmisena tõstame tulumaksu 26% peale tagasi, siis kaotame üksiku lapse puhul ära kõik toetused,“ loetles ta ning nentis, et tegelikult on palju mida saab nn ära teha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. April 2009, 19:52
Otsi:

Ava täpsem otsing