Kalle Muuli: saadame riigikogu suveks sundpuhkusele!

10. mai 2009, 14:25

Riigikogu võiks saata suvel kulude
kokkuhoiuks palgata puhkusele, ütles Raadio 2 saates "Olukorrast riigis"
ajakirjanik Kalle Muuli.

"Suvi on suurepärane aeg, las riigikogu puhkab suvel palgata, kas või ühe nädala. Võiks ka kuuks ajaks rahulikult saata riigikogu palgata puhkusele. Las nad osalevad solidaarselt ja õiglaselt täpselt selles samas kärpimises, milles teised osalevad," rääkis ta. "Muuseumitöötajailt üritatakse ka viimane kaheksa protsenti ära võtta. Aga üks osa inimesi, kes ise seadusi teevad, on tehtud priviligeerituks. Saadame nad sundpuhkusele suveks," märkis ta.

Muuli sõnul kaotas riigikogu oma oma puhkuse ära selleks, et näidata, et nad on tööl ja saaksid kasutada kuluhüvitisi. "Et nad saaksid ka suvel varastada seda raha bensiini ja väikse pitsa ja ma ei tea, mis asjade jaoks iganes," ütles ta.

Teine saatejuht Urmet Kook ironiseeris, et poliitik kohtub ju valijaga. "See on kohtumine valijatega, Kalle, ka suvel kohtub saadik valijatega," ütles ta. "Isegi ei ole enam lõõpimise tuju," vastas Muuli.

Käsitledes saates riigiametnike plaanitavat palgalangetuse teemat, olid mõlemad ajakirjanikud pahased, et kõiki tabab võrdne kärbe. "Ühe vitsaga löömine on lihtne ja selge, kuid võib olla äärmiselt ebaõiglane," märkis Kook. "Kaheksa protsenti või mis tahes ühe vitsaga löömine ongi näiline õiglus. Ainult eluvõõras võib arvata, et selline asi on õiglane," lisas Muuli. Kärbe võiks jääda mingisse vahemikku, näiteks 8-10 protsenti ning täpne number jäägu asutuse või ülemuse otsustada, pakkus Muuli.

Ebaõiglaseks nimetas ta ka kõrgematele riigiametnikele palgakärpe lõputähtaja seadmist. Väga kõrgetel riigiametnikel, kelle palk on seotud keskmise palgaga ja kellel see külmutati mullu sügisel, on samuti kärbe ette nähtud. Pentsik on see, et kui teistel riigipalgalistel kärbitakse palka määramata ajaks, siis kõrgetel riigiametnikel on palk kärbitud 2010. aasta lõpuni. Seejärel kärbe kaob ja nende palk võib tõusta, kirjeldas Muuli. "Asi on minu meelest õiglusest kaugel, kui ühtedele inimestele tehakse ajutine kärbe ja teistel määramata ajaks," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2009, 20:41
Otsi:

Ava täpsem otsing