Gross: Otsalti juhtumi raames peeti kinni ka juba karistatud isik

Annika Matson, Kadri Bank 19. mai 2009, 15:50

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör
Margus Gross rääkis täna Tartus pressikonverentsil, et lisaks peeti täna
hommikul Tartus kinni ka üks varem kriminaalkorras karistatud isik
ning veel üks Lõuna prefektuuri töötaja.

Gross andis Tartus pressikonverentsi seoses Ida politseiprefekti Aivar Otsalti kinnipidamisega.

Kahtlustatavaid on selles asjas kümme. Kuus neist peeti kinni juba varem. Tänastest kinnipeetutest on avalikud Otsalti ja Lõuna prefektuuri ülemkomissari Raivo Kiiski nimi. Ajakirjaniku küsimusele, kas kuue eelneva kinnipeetu ütlustest oli kasu ka tänaste kinnipidamiste tegemiseks, vastas Gross muigel sui: "seda näitab edaspidine juurdlus".

Gross toonitas, et Otsalti otsustavaks kinnipidamise põhjuseks sai ajaliselt kõige värskem eraviisilise jälitustegevuse läbiviimine viimase kuu jooksul ning see viis ka kinni pidamise otsuse tegemiseni eile õhtul. "Jälitati Lõuna ringkonnaprokuratuuri praegust prefekti Tarmo Kohvi ja eesmärk oli tema kohta andmete kogumine. Mis oli täpsemalt tegevuse sisu, uurimise huvides öelda ei saa," märkis Gross.

Ajakirjaniku küsimusele, kas sellise tegevuse eesmärgiks võis olla Kohvi ametist lahtikangutamine, ütles Gross, et motiivid on kontrollimisel, kuid see ei ole välistatud. Ta ei kommenteerinud, kas jälitati ka Kohvi lähedasi.

"Nii juba varem vahistatud politseinike kui ka Otsalti ja Kiisa teod on omavahel teatud seoses. Eelkõige just prefektuuride varade omastamises ja relvade ebaseaduslikus käitlemises," rääkis Gross. Tal ei olnud võimalik avalikustada, kas Otsalt teeb politseiga koostööd või eelistab vaikida.

Samuti kinnitas Gross, et neil kinnipidamistel ei ole poliitilist tausta, samuti pole need seotud piirivalve ja politsei võimaliku ühendamisega.

Prokuratuur kaalub ka Otsalti töölt kõrvaldamist, otsus selle kohta peaks veel tulema täna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. May 2009, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing