ASI nõuab GILD Arbitrage'ilt kohtus 22 miljonit

19. juuni 2009, 14:31

Riskikapitalifondi GILD Arbitrage
laenuandja Ambient Sound Investments OÜ (ASI) nõuab Harju maakohtu
kaudu võlgnevuse osalist tasumist ligi 22 miljoni krooni ulatuses, mille
tagamiseks on kohus blokeerinud fondi kontod Swedbankis.

GILD Arbitrage’i fondijuhi Tõnno Vähi sõnul on ASI algatusel hagi tagamiseks blokeeritud fondi arvelduskontod Swedbank ASis, mis raskendab fondi tööd, edastas GILD Arbitrage. "Seega kavatseme vastavasisulise kohtumääruse kindlasti vaidlustada. Samas jätkame fondi võlgnevuste restruktureerimise plaaniga, kuna suurem osa fondi ligi 40 laenuandjast on seda põhimõtteliselt vastuvõetavaks hinnanud,” märkis ta.

OÜ-le ASI tagastamata laen on suurusjärgus 50 miljonit krooni.

ASI tegevjuhi Tauno Tatsi teatel on GILDil nende ees laenuvõlgnevus üle 6 kuu. "Oma nõude esitamisega oleme oodanud niivõrd pikalt just selleks, et anda Gildile võimalus leida kõigi osakuomanike ja võlausaldajate huve arvestav lahendus," selgitas Tatsi.

Tatsi sõnul on aga GILD selle asemel kasutanud seda perioodi teisi võlausaldajaid eelistavate väljamaksete tegemiseks fondi vara arvel. "Kui Gild teenindab teisi võlausaldajaid ning meid mitte, siis sellises olukorras on me paindlikkus meid oluliselt kahjustanud," lisas ta.

GILD Arbitrage'i teatel tutvustas fond juuni esimestel nädalatel laenuandjatele plaani restruktureerida võlgnevused kõigile laenuandjatele ühtsetel tingimustel. Vähi sõnul on Gild hoidunud varade kiirmüügist, kuna tõenäoliselt ei kata kiirmüügist saadav tulu fondi laenukohustusi. "Tutvustasime eelmisel nädalal teiste laenuandjate seas ka ASI-le plaani, mis võimaldaks kõiki laenuandjaid võrdsetel alustel kohelda, kuid kahjuks reageeris ASI meie ettepanekule järgmisel tööpäeval pärast kokkusaamist hagiavaldusega,” ütles Vähk.

Tatsi lükkab selle Gildi väite ümber. Tema sõnul eelmise nädala kohtumisel ühtegi selget pakkumist, nagu ka seni, neile ei esitatud. "Kui Gild soovib seda meile esitada, siis oleme valmis seda vaatama. Oleme viimasel kuul regulaarselt suhelnud ka teiste võlausaldajatega, kes on meiega kontakti otsinud samade probleemidega," lisas Tatsi.

GILD Arbitrage'i märkimised ja lunastamised on edasi lükatud kuueks lunastamisperioodiks ehk kuni 3. novembrini 2009.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2009, 06:58
Otsi:

Ava täpsem otsing