Nafta hind sai ränga hoobi

02. juuli 2009, 20:39

Nafta hind kukkus pärast nigelaid
USA ja Euroopa tööraporteid viimase kuu madalaimale tasemele.

Augustikuise tarnetähtajaga naftalepingud prantsatasid eile New Yorki kaubabörsil 2,59 dollari jagu ehk pea neli protsenti 66,73 dollarile barrelist. Reedel sai langus kerge jätku ja musta kulla hind liikus 66,10 dollarini barrelist.

Teatavasti kaotasid tööandjad juunis USAs 467000 töökohta, mis vedas töötusmäära juba 26 aasta kõrgtasemele ehk 9,5%-ni. See on signaal, et USA majanduse taastumine saab tõenäoliselt olema vaevaline, mis omakorda tähendab, et energianõudlus jääb nõrgaks. Alates majanduslanguse algusest on maailma suurim majandus kaotanud 6,5 miljonit töökohta.

Euroalal kasvas tööpuudus mais aga viimase dekaadi kõrgtasemele ehk samuti 9,5%-ni.

Töö juba kaotanud inimesed või töökaotamise hirmus olevad inimesed sõidavad vähem ja ostavad vähem ka kaupu, mille tootmiseks kasutatakse lõpuks samuti kütuseid. Ka tehased toodavad vähem, mis taas tähendab väiksemat energiatarvet.

Naftabarreli hind on alates märtsist kahekordistunud, investorid otsisid osalt toorainetes kaitset inflatsiooni eest, samas aga nägid ka majanduse võimalikus taastumises naftanõudluse kasvu.Nafta hind sai ränga hoobi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2009, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing