Silvano müüs PTA Grupi maha

02. juuli 2009, 11:28

AS Silvano Fashion Group sõlmis
müügilepingu, millega võõrandas kõik enda omandis olevad PTA Grupp AS aktsiad
Peeter Larini suurosalusega PTA Holding OÜ-le ligikaudu 1 miljoni euro eest.

Tehing viidi lõpule koheselt pärast allkirjastamist, teatas Silvano börsile.

Ligikaudu pool PTA ostuhinnast tasuti käesoleva teate kuupäeval teatud Silvano kohustuste ülevõtmise teel. Teine pool ostuhinnast makstakse rahas hiljemalt 31. detsembriks 2011. a ja see kannab intressi kuni tasumiseni. Ostuhinna tasumise kohustuse tagamiseks panditakse Silavano kasuks kõik PTA aktsiad.

PTA tegevusalaks on „PTA“ kaubamärki kandvate naisterõivaste tootmine, jae- ja hulgimüük. Rõivaäri müümine võimaldab SFG-l keskenduda oma peamisele ärile, milleks on pesutoodete tootmine ja müük. Samuti võimaldab müük suunata põhitegevusala arendamisele finants- ja juhtimisressursid, vähendada administratiivkulusid ja parendada juhtimise efektiivsust.

Müügitehingu mõju Silvano grupi kasumile ja käibele ei saa olema oluline. Oodatav raamatupidamislik kahjum Silvano konsolideeritud aruannetes jääb vahemikku 1,2 kuni 1,7 miljonit eurot, sõltuvalt PTA 2009. a teise kvartali tulemustest. Tehingust tulenev raamatupidamislik kahjum SFG konsolideerimata aruannetes saab olema ligikaudu 3,2 miljonit eurot. Pikaajaline mõju Silvano puhaskasumile saab tõenäoliselt olema positiivne, kuna 2008. a oli PTA kahjum 501 tuhat eurot ning PTA jäi kahjumlikuks ka 2009. a esimeses kvartalis.

25. juuni 2009. a seisuga oli PTA-l kaks laenu- ja üks käibekrediidileping Danske Bank A/S Eesti filiaaliga kokku summas ligikaudu 2,2 miljonit eurot ning laen Silvanolt summas ligikaudu 0,1 miljonit eurot. Danske Bank A/S Eesti filiaalilt saadud laenud on tagatud Silvano käendusega. Silvano vastutus Danske Bank
A/S Eesti filiaali ees on omakorda tagatud PTA varadele seatud kommertspandiga.
PTA-l on ärilisi suhteid SFG gruppi kuuluvate äriühingutega ka tavalise majandustegevuse raames. PTA-ga ei ole seotud kohtu- või vahekohtumenetlusi, mis võiksid oluliselt mõjutada PTA majandustegevust.
Enne müügitehingut kuulusid kõik PTA aktsiad (100%) SFG-le. PTA aktsiakapital on 20 000 010 Eesti krooni, aktsiate nominaalväärtus on 10 Eesti krooni aktsia kohta. PTA ainus juhatuse liige on Peeter Larin, PTA nõukogu liikmed on Indrek Rahumaa, Jaak Raid ja Dmitry Ditchkovski.
PTA Holding OÜ on seotud Peeter Lariniga (PTA juhatuse liige), kes on PTA Holding OÜ juhatuse liige ja osanik. Seega on müügitehingu näol tehinguga seotud isikuga Tallinna Börsi reeglite tähenduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2009, 17:00
Otsi:

Ava täpsem otsing