Solaariumipidajad tõrjuvad teismelisi

ÄP praktikant 06. august 2009, 15:05

Kunstpäikesemüüjad ei leia, et seadusega
peaks solaariumikülastajate vanust või päevitamise pikkust piirama, sest
teismelised ja liigpäevitajad saadetakse niigi ukse pealt tagasi.

„Noored tulevad ikka koos vanematega või kirjaliku loaga. Kui on ikka näha, et tegu on 16aastasest nooremaga, ei ole me neid lasknud," ütles Sun Factory juhataja abi Nina Gamolina.

Sunshine Clubi juhataja Katrin Koolmeisteri sõnul sai teismeliste solaariumibuum läbi. Kuigi tema solaariumites käib verinoori haruharva, tulevad nad siiski koos vanematega.

Ka mustjaspruunid kunstpäikeselembed peavad vahel pettuma. „Ütleme kliendile, et me ei taha raha, kui ära põlete,“ lausus Gamolina. Palju mõtlevad siis küll ümber, aga väga kangekaelseid ei õnnestu siiski veenda.

Teine lugu pidi Koolmeistri sõnul olema keldrisolaariumites. Tema hinnangul käivad teismelised pigem odavamates kohtades nahka küpsetamas. Samuti ei kontrollita neis kõikides lampe ja administraatorid pole piisavalt hästi välja koolitatud.

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel tegutseb Eestis ligi 300 solaariumit, mida kontrollitakse regulaarselt. Tervisekaitseinspektsiooni juhiabi Liivi Zovo sõnul ei vasta kahesajast kontrollitud solaariumist nõuetele 17.

Solaariumipidajad tõrjuvad teismelisi Solaariumipidajad tõrjuvad teismelisi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2009, 15:40
Otsi:

Ava täpsem otsing