Roben: turul seisavad keerulisemad ajad veel ees

07. august 2009, 18:12

Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben
ütles ettevõtte poolaasta tulemusi kommenteerides, et Merko on muutunud
turusituatsiooniga kohanenud, kuid turul seisavad ees veelgi keerulisemad ajad.

Robeni sõnul on Merko käitunud konservatiivselt. „Oleme hoidnud korralikku likviidsust, jaotanud riske ega ole spekuleerinud varade hindamistega. Sellest tulenevalt tunneb ettevõte tänases keskkonnas end kindlalt ja analüüsib jätkuvalt võimalusi laiendamiseks,“ ütles Roben pressiteate vahendusel.

Merko juhi sõnul seisavad samas Eesti ehitusturu raskemad ajad veel ees. „Ehituses toimub mahtude vähenemine viiteperioodiga ja 2010, 2011 aastad tulevad kindlasti keerulised enamikule turuosalistest. Paljud eratellijad on raskustes ja turg elab avaliku sektori tellimuste ootuses. Tõsiseks teemaks on kujunemas teadlikud alapakkumised, mis koormavad nii pakkujaid kui tellijat ennast," ütles Roben.

Merko tahab senisest jõulisemalt tulla ka teede-ehituse turule. „Meie arvates võiks konkurentsi avamine teede-ehituses mõjuda hindadele hästi. See on kõigi huvides, et Euroopa Liidu maksumaksja vahendid saaks maksimaalselt realiseeritud, konkurentsi avamine aitab sellele igakülgselt kaasa,“ ütles Roben.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2009, 19:44
Otsi:

Ava täpsem otsing