Ansip: ma ei kuulu valitsusse, mis pensione kärbib

ÄP praktikant 27. august 2009, 14:11

Pensionite kärpimisest
ja vanemahüvitise langusest rääkimine on praegustes oludes kohatu ja
vastuvõetamatu, ütles peaminister Andrus Ansip tänasel valitsuse
pressikonverentsil.

"Trahvidena on 1,2 miljardit laekumata raha. Roolijoodikutelt on raha küsitud, aga riigieelarvesse pole see jõudnud," ütles Ansip. Sellistes tingimustes pensioni alandamine ja vanemahüvitiste kärpimine oleks sobimatu, märkis peaminister.

Ansip kinnitas, et tema ei kuulu valitsusse, kus selliseid samme tehakse. "Kõik, kes räägivad eurost pensionite kärpimise kontekstis, peavad otsima endale sobiva adressaadi," lausus ta.

"Saan aru, et ajakirjanikele meeldiksid valusamad teemad. Kellegi taskust raha ära võtmine. Lähme laste kallale, lähme pensionäride kallale, eks. Ei, sellist plaani meil pole," lisas peaminister.

Ansipi kinnitusel püsib Eesti eurokursil. Valitsusel on kindel plaan ja kõigi eelduste kohaselt läheb Eesti 1. jaanuaril 2011. aastal eurole üle, ütles ta. Valitsusjuht lisas, et eurole ülemineku plaan on eurovahendite parem kasutamine, ettevõtetest dividendide väljavõtmine ja trahvide sissenõudmine.

Ka valitsussektori tegevuskulusid tuleb kindlasti kärpida, ütlesid Ansip ja samuti pressikonverentsil osalenud rahandusminister Jürgen Ligi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2009, 20:41
Otsi:

Ava täpsem otsing