Läti suurim koalitsioonipartei on maksude tõstmise vastu

03. september 2009, 13:32

Läti valitsuskoalitsiooni suurim partei –
Rahvapartei – on vastu maksude tõstmisele ning nõuab eelarvedefitsiidi
vähendamiseks pigem täiendavaid kulukärpeid, vahendas agentuur Bloomberg.

„See on viimane võimalus peatada mehaanilised otsused, mille taga on lühiajaline mõtlemine,“ märgib partei eile oma veebilehele riputatud avalduses.

Rahvapartei, millel on Läti 100kohalises parlamendis 21 kohta, kordas, et ei toeta käibemaksu ega ettevõtte tulumaksu tõstmist ega astmelise tulumaksu kehtestamist. Samuti kordas partei oma vastuseisu kinnisvaramaksule ajal, mil majandus on raskes seisus. Kapitalitulu maksu on partei valmis kaaluma alles pärast diskussioone ettevõtjatega.

IMFi ja ELiga saavutatud laenukokkuleppe järgi tuleb Lätil aastani 2012 igal aastal 500 miljoni lati (11,1 miljardi krooni) ulatuses kulusid kärpida või tulusid suurendada, et saada eelarvedefitsiit 3% piiresse SKPst. Tänavu lubati Lätile defitsiidi paisumist kuni 13%le SKPst.

Läti SKP kahanes teises kvartalis 19,6%, saades langusele hoogu valitsuse kokkuhoiukavast.

Täna hoiatas agentuur Moody’s, et kasvavad poliitilised pinged Lätis võivad riigi ilma jätta investeerimisjärgu reitingust.

„Veel üks oluline risk on, et uuesti süvenev poliitiline ebastabiilsus võib rikkuda suhted IMFi ha ELiga ning jätta Läti ilma vajalikust likviidsusabist,“ ütles Moody’se asepresident ja vanemanalüütik Kenneth Orchard. Asjade selline käik – ehkki hüpoteetiline - jätaks Läti ka Moody’se juures investeerimisjärgu reitingust ilma. Standard Poor’s ja Fitch on juba Lätile andnud spekulatiivse reitingu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2009, 13:32
Otsi:

Ava täpsem otsing