Kesklinna halduskogu liige Parbusest: poliitikud võiks eetikat järgida

08. september 2009, 16:33

Poliitikud võiksid juhinduda moraali- ja
eetikanormidest, kommenteeris kesklinna halduskogu liige Anna-Greta Tsahkna
(IRL) kriminaaluurimise all oleva endise abilinnapea nõuniku tööle asumist
kesklinna valitsusse.

"Tegelikult on alati kirjutamata moraali- ja eetikanormid, millest võiks poliitikud kinni pidada," rääkis Tsahkna, kuidas oleks saanud Ivo Parbust linna ametikohale mitte ennistada. Kui on selline kahtlustus, siis oleks Tsahkna hinnangul igale poliitilisele jõule kohane hoida selline inimene linnavõimust nii kaua eemal, kuni ta on kahtlustest vaba. "Me ei saa ju praegu öelda, et Parbus oleks kahtlustustest vaba," nentis ta.

"Keskerakond võtab endale voli olla see erakond, kellele ükski plekk külge ei hakka. Neil on avalikust arvamusest täiesti ükskõik," lisas Tsahkna.

Ta nõustus, et ei saa kedagi süüdi mõista enne lõplikult jõustunud kohtuotsust. "Tegelikult oleks väga tervitatav, kui selline inimene viibiks eemal linnavõimu teostamise funktsioonidest ja nii kaua, kui lõplik kohtuotsus on tema suhtes langetatud," sõnas Tsahkna. Ta nõustus enda sõnul kesklinna halduskogu esinaise Maimu Bergiga, et kesklinna valitsuse avalike suhete nõunikuks saanud Parbus halvendab praegu linnavalitsuse mainet veelgi.

Sotsiaaldemokraat Maimu Berg teatas täna, et Ivo Parbuse palkamine linnaosa avalike suhete juhiks kahjustab kogu Tallinna mainet ja et avalike suhete nõuniku leidmiseks oleks tulnud korraldada avalik konkurss.

"Kui Tallinna Kesklinna valitsus oleks korraldanud avalike suhete nõuniku leidmiseks konkursi, küllap oleks sinna tulnud avaldusi nii mitmeteltki tublilt ja asjatundlikult inimeselt. Nii oleks saanud valida parima neist. Paraku eelistati tööle võtta hoopis pool aastat vahi all viibinud Ivo Parbus, keda kahtlustatakse pistise võtmises," märkis ta.

"Kuni lood Ivo Parbuse tegemistest ei ole lõpuni selged ja tal lasub korruptsioonikahtluse tume vari, ei piisa sellest, et Parbus distantseerub linnaplaneerimise ametist, vaid taganeda tuleb ikka kogu linna juhtimisega seotust," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2009, 17:08
Otsi:

Ava täpsem otsing