Luik: ma pole lammas

18. september 2009, 11:09

Meediaärimees ja Äripäeva rikaste TOPis 18.
kohal olev Hans H Luik möönab, et Gild on tõmmanud alt eestlasi
paljudel turgudel, ennast peab ta heauskseks investoriks, keda pügati.

Luik rääkis ETV saates „Kahekõne“, et paljud investorid on petta saanud kommenteerides artiklit „Eesti ärihaisid pügati 260 miljoni krooniga nagu lambaid“.

Neljapäevane Eesti Ekspress kirjutas, et Eesti ettevõtjate koorekiht langes Bakuus enneolematu kelmuse ohvriks, 260 miljonit krooni on teadmata kadunud ja raha paigutamisel osalenud GILDi investeerimispankur Tõnis Haavel vaikib. Ühe nö lambana märgitakse ära ka Hans H. Luik.

Luik märkis, et ta väga rõõmus ei olnud, et ta oma lehe ajakirjanik teda lambaks nimetas, kuid päeva peale läks pahameel üle, märkis ta naerdes.

„Ma olen seaduse järgi investeerinud meie suurimasse investeerimispanka või kuhu nad mind suunasid ja ma ei ole lammas, vaid heauskne investor, keda pügati. Aga lambaid pole vähe, neid on terve kari! Lihtsameelsetelt Eesti investoritelt raha on ära võetud, see olnud üsna tukslev ja tundlik raha, mis oleks tulnud kehval ajal kasuks ja oleks aidanud investeeringutega kasvatada Eesti majandust. Raha on võetud ära Ukrainas, ma kardan Marokos, Aserbaidžaanis, Armeenias, Ukrainas, Leedus, eriti Läti kinnisvarainvesteeringutega. Oleme saanud kõvasti lüüa,“ rääkis Luik.

Seda enam on praegu hea aeg värsketel tulijatele ja optimistele, lisas ta.

„Fondid, mis on läinud sellistesse kohtadesse ja lisaks ka eraisikud, kes on pannud oma raha Rumeeniasse, Bulgaariasse, osa ka kurikuulsa Gildi kaudu: võib-olla ei olnud neil õnne, aga kindlasti oli neil hoolsusest puudu, kindlasti ka südametunnistusest. ,“ arutles Luik.

Luik möönis, et tegu võis olla ka lolli rahaga.
„Tõusu ajal tundus, et kõik tõuseb ja et kõikides riigid on reeglid samad, mis Eestis. Aga need riigid on kordi kavalamad meist. See ei ole veel lõppenud, arvan, et õppetunni saavad ka need, kes heausksed investorid lammasteks tegid,“ rääkis Luik lisades, et talle oli see mitukümmend miljonit väärt õppetund.

Täna teatas GILD Bankers, et eile lõppes edukalt GILD Arbitrage`i võlausaldajatele suunatud võlakirjaemissioon, millega viidi fondi laenukohustuste restruktureerimine edukalt lõpule. Emissiooni tulemusena konverteeriti 99% nõuetest GILD Arbitrage'i vastu 3 aasta pikkusteks võlakirjadeks. Võlakirju märkisid fondi kõik suuremad laenuandjad.

Luik eile siiski optimistlik ei olnud. "Seda raha ei saa inimesed kunagi tagasi, mis on GILD Arbitrage-is. Aga need on äriinimesed ja nad vajavad seda," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2009, 16:16
Otsi:

Ava täpsem otsing