Lepik loobus kauplemisduellist LHV aktsiamängu võitjaga

01. oktoober 2009, 15:41

Tarkinvestor.ee portaali omanik ja
finantsnõustaja Kristjan Lepik loobus LHV foorumis LHV aktsiamängu Börsihai
2007. a võitja Lauri Meidla duellikutsest, mille raames oleks pidanud
selguma, kumb suudab aasta jooksul edukamalt kaubelda.

Investorite seas populaarses LHV foorumis kutsus enda sõnul kauplemisega elatist teeniv Lauri Meidla, kasutajanimega abesiki, Lepikut üles sõlmima kihlvedu 250 000 krooni peale, kes suudab aasta jooksul väärtpaberiturgudel edukamalt kaubelda. Määratud oleks ka neutraalne kohtunik, kes oleks andnud teistele jooksvalt ülevaadet asjade seisust. Lepik aga loobus.

Loobumise põhjust Lepik pikemalt kommenteerida ei soovinud, kuna seal pole midagi kommenteerida. „Ma arvan, et ükski fondijuht Eestis ei võtaks sellist pakkumist vastu. Juba klientide suhtes poleks korrektne, kui oma kontol mingi kihlveo raames avalikult rassid. Masu ajal tuleks ikka tööd teha, mitte selliste pseudoteemade peale aega raisata," ütles Lepik.

„Minu arvates Lepik (Kristjan Lepik – toim) ise kas kauplemisega ei tegele või tegeleb, aga edutult. Samas juhendab pidevalt eriti uusi kauplejaid ja pakub neile igasuguseid teenuseid selles vallas,“ põhjendas Meidla kihlveo ettepaneku tegemist. „Ma näen, et see tekitab inimestele pigem kahju kui kasu ning soovisin sellele tähelepanu juhtida.“

Meidla arvas, et sellise lähenemisega, mida Lepik viljeleb, ei ole võimalik pikas perspektiivis ellu jääda. „Värviliste joonekeste vedamisega graafikutele," täpsustas ta, lisades, et need võivad esmapilgul tunduda efektsena, kuigi tegelikkuses osutub see enamasti utoopiaks.

See, kuidas Lepik põhjendas foorumis kihlveost äraütlemist, Meidlat ei rahuldanud, kuna tema arvates Lepik sisulist põhjendust ei andnud. „Seda kartsin vargsi alguses, et ta ei pruugi kihlvedu vastu võtta, kuna tema põhitöö on enda müümine mitte investeerimine-kauplemine,“ märkis Meidla.

Samas tunnistas Meidla, et antud asjas ta LHV meeskonnaga võistelda ei tihkaks.

Kristjan  Lepik Kristjan Lepik

Taust Lauri Meidla kohta:

On 29-aastane.
Esimesed tehingud väärtpaberiturgudel tegi 1998.
Põhitööna on turgudel tegutsenud viimased 5 aastat.
Kaupleb ainult USA börsidel, kuna seal on info kättesaadavus ja kaubeldavate aktsiate arv suurim maailmas, samas ka konkurents tihedaim.
Kaupleb ainult aktsiatega ja enda tarbeks. Varahaldusteenust ei paku.
Tootlus pole viimastel aastatel alla 50% langenud, parematel aastatel on see suurem.

Allikas: Lauri Meidla

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing