Peeter Koppel kauplemiskihlveost: ma ei ole õige inimene

01. oktoober 2009, 16:46

SEB privaatpanganduse strateeg Peeter
Koppel ei pea ennast õigeks inimeseks, kes võiks kauplemist harrastava ja LHV
aktsiamängu võitja Lauri Meidlaga eduka kauplemise peale kihla vedada.

"Teades põgusalt kõnealuse kihlveoettepaneku tegija tausta ja kogemust, ei pea ma end temaga kihla vedamiseks kindlasti õigeks inimeseks," ütles Koppel. "Tema puhul eelistaksin kihlveo vastaspoole staatusele selgelt hoopis õpipoisi oma."

LHV foorumis kutsus enda sõnul kauplemisega elatist teeniv Lauri Meidla, kasutajanimega abesiki, Tarkinvestor.ee portaali asutajat Kristjan Lepikut üles sõlmima kihlvedu 250 000 krooni peale, kes suudab aasta jooksul väärtpaberiturgudel edukamalt kaubelda. Lepik loobus.

Koppel uskus, et tal ei tekigi vajadust sellist kihlvedu vastu võtta, kuna talle analoogset ettepanekut lihtsalt ei tehtaks. "Ma ei ole ei päeva- ega uudiskaupleja ning ei ole kunagi ka väitnud, et ma antud teemadel mingit laiemale huviliste ringile potentsiaalselt kasulikku kompetentsi võiksin omada," põhjendas ta.

Koppel tegeleb enda sõnul igapäevaselt üle äritsükli ulatuva strateegilise vaatega ning nii-öelda suure pildi kokkupanemisega ehk pikaajalise investeerimiskeskkonna defineerimisega. "Ühepäevased liikumised kipuvad mind seetõttu sageli suhteliselt ükskõikseks jätma," märkis ta.

Strateegiliste investeerimiseesmärkide saavutamine volatiilsust kontrolli all hoides lihtsalt erineb Koppeli sõnul oma loomult päevakauplemisest veelgi rohkem, kui öö erineb päevast. "Samas austan neid väga väheseid inimesi, kes suudavad aktiivse kauplemisega jätkusuutlikult raha teenida," kiitis mees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. October 2009, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing